Ознака: новороденчиња
Калеидоскоп 08.11.19 | 20:43

Како изгледа денеска петорката за чие раѓање слушна цел свет

Во јануари 2016 година, тогаш 27-годишната Ким Тучи од Австралија на донесе петорка, а фотографијата со нејзините пет новороденчиња беше доста популарна во јавноста. Нејзиниот...

Балкан 08.11.19 | 19:20

Среќната Мара доби четири внучиња за само два часа: Три сестри се породиле во еден ден

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала...

Свет 24.09.19 | 11:54

Осум новороденчиња изгореа во пожар во породилиште

Осум новороденчиња загинаа во пожар во породилиште во Алжир, соопштија локалните власти. Локалните електронски медиуми објавија дека пожарот избувнал во четири часот...

Свет 24.09.19 | 11:10

Осум новороденчиња изгореа во пожар во породилиште во Алжир

Осум новороденчиња загинаа во пожар во породилиште во Алжир, соопштија локалните власти. Локалните електронски медиуми објавија дека пожарот избувнал во четири часот...

Скопје 11.09.19 | 14:41

Општина Центар додели парична помош за новороденчиња

По 7.000 денари за новороденче денеска добија 100 семејства од Општина Центар. За новороденчињата подароци дадоа и неколку компании. Ова е втор циклус еднократна помош...