Ознака: новогодишно китење
Скопје 09.11.20 | 13:33

Тасевски: Од почит кон над илјада мртви од корона оставете го градот ненакитен

Во време кога имаме преку 20 умрени дневно од ковид, 30 илјади заразени, уште 10 илјади активни случаи, болниците полни, нема кревети, луѓето остануваат без работа, а градот...

Скопје 15.01.20 | 11:15

За новогодишното украсување потрошени 675 илјади евра

Вкупно 675 илјади евра потроши Град Скопје и 20 општини за украсување на Новата 2020 година. Само Скопје потрошил околу 285 илјади евра, што е удел од 42 отсто од вкупните пари...

Калеидоскоп 08.12.19 | 21:25

Каде да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2020

Новогодишната и божиќна декорација може да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот. Зимзеленото дрво симболизира долговечност и пријателство. Според...

Скопје 21.11.19 | 16:59

Хаос пред Влада, Скопје се кити новогодишно во најголемата сообраќајна гужва

Свирежи од автомобили, колони и револтирани граѓани е сликата која сведочи за хаосот којсе создаде пред Влада поради тоа што градските власти одлучиле градот да се...