Ознака: новогодишна елка
Астро 31.12.20 | 19:31

Како изгледа совршената новогодишна елка според секој хороскопски знак?

Според верувањето на астролозите, нашиот хороскопски знак влијае на сите аспекти од нашиот живот, вклучувајќи го и стилот. Стилот се одразува на уредувањето на нашиот...

Калеидоскоп 22.11.20 | 20:40

Колку точно украси треба да ставите на елката за таа да изгледа совршено

Според експертите за декорација, има многу правила кога се работи за украсување на елката. Секако дека постојат одредени комбинации на бои кои создаваат хармонија,...

Калеидоскоп 19.12.19 | 20:48

Каде треба да ја поставите елката за да имате пари во 2020

Новогодишната и божиќна декорација може да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот. Зимзеленото дрво симболизира долговечност и пријателство. Според...

Семејство 16.12.19 | 17:01

Каде да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари и хармонија во домот

Времето на празниците може да биде многу стресно како за домашниот буџет така и за припремата и еуфоријата. Фенг шуи не само што помага во украсувањето на домот и придонесува...

Скопје 15.12.19 | 10:53

Празниците може да почнат: Пендаровски и сопругата ја украсија новогодишната елка со децата од „Доза среќа“

Новогодишната елка во Канцеларијата на претседателот денеска ја украсија претседателот Стево Пендаровски, неговата сопруга и децата и младите од „Доза среќа“. Василиј,...

Калеидоскоп 08.12.19 | 21:25

Каде да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2020

Новогодишната и божиќна декорација може да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот. Зимзеленото дрво симболизира долговечност и пријателство. Според...

Скопје 06.12.19 | 11:16

Во Скопје ќе светне новогодишната елка

Новогодишната елка што е поставена на плоштадот „Македонија“ ќе светне вечер во 19:30 часот, а ќе почне со работа и новогодишниот базар „Винтерленд 2020“. Со тоа, во Скопје...

Калеидоскоп 19.11.19 | 13:26

Во Дортмунд е најголемата новогодишна елка во светот

Дортмунд во западна Германија за многумина е најпознат како дом на фудбалскиот клуб Борусија, но последниве години е сè попознат и како место каде се поставува најголемата...

Калеидоскоп 19.11.19 | 12:42

Дортмунд: Поставена најголемата елка на светот

Градот Дортмунд во западна Германија за многумина е најпознат како дом на фудбалскиот клуб Борусија, но последниве години е сè попознат и како место каде се поставува...

Астро 27.12.18 | 19:09

Новогодишни украси според хороскопските знаци – Овенот сака црвени фигури, Лавот обожава миризливи свеќи

Новата година е на прагот, насекаде владее празнична атмосфера, елките и украсите блескаат во сите домови и сите со нетрпение ја чекаат најлудата ноќ. Сигурно обожавате...

Калеидоскоп 25.12.18 | 14:16

Секоја година 30-35 милиони вистински божикни дрва се продаваат само во САД

Секоја година, 30-35 милиони вистински божикни дрва се продаваат само во САД. Има 21.000 одгледувачи на божикни дрва во САД, и дрвата обично растат 15 години пред да бидат продадени. Во...

Естрада 16.12.18 | 19:44

Бандерас и Никол ја накитија елката

Големиот заводник, актерот Антонио Бандерас ги воодушеви обожавателките објавувајќи фотографија на својот инстаграм-профил на која се гледа како тој и неговата партнерка...

Калеидоскоп 06.12.18 | 18:39

Најголемите трендови за украсување новогодишна елка

Празничната сезона не можеме да ја замислиме без новогодишната елка. Без разлика дали сте љубител на празничното декорирање или не, во најмала рака ќе поставите елка....

Скопје 06.12.18 | 14:37

Утре ќе светне елката во Скопје

Со осветлувањето на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“ закажано за утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што...