Ознака: новогодишен концерт
Култура 28.12.21 | 21:21

На новогодишниот концерт на Виенската филхармонија ќе има најмногу 1.000 гледачи во публика кои ќе мораат да носат маска ФФП2

Откако минатата година помина без публика, новогодишниот концерт на Виенската филхармонија годинава ќе се одржи во присуство на љубители на музиката, но и со заострени...

Музика 29.12.20 | 09:26

Сара Мејс во секси црвен фустан: Магичен настап на новогодишниот концерт со Македонска филхармонија

Македонската филхармонија на 24. декември го одржа новогодишен концерт под наслов „Нова Година – нов почеток“. Поради епидемијата на корона вирусот бројот на посетители...

Култура 21.12.20 | 14:29

Новогодишен концерт на Филхармонија со Здружение на џез музичари и Џијан Емин

„Нова Година – нов почеток!“ е насловен последниот концерт на Филхармонија за 2020 година, кој ќе се одржи в четврток во 20 часот. Станува збор за несекојдневен концерт...

Култура 17.12.19 | 11:58

„Замисли желба“ – новогодишен концерт за деца в сабота во Филхармонија

Оркестарот на Филхармонија в сабота во 12 часот ќе го одржи традиционалниот Новогодишен концерт за деца. Концертот е насловен „Замисли желба“, а приказната ја следи...

Култура 16.12.19 | 13:32

Вечерва во МКЦ: Традиционален новогодишен концерт на Градскиот дувачки оркестар

Вечерва во МКЦ со почеток од 19 часот ќе се одржи традиционалниот новогодишен концерт на Градскиот дувачки оркестар. Од Младинскиот културен центар информираа дека...

Култура 01.01.19 | 15:16

Секој први јануари го следат милиони гледачи: Десет занимливости за Новогодишниот концерт во Виена

Секое претпладне први јануари е резервиран за традиционалниот Новогодишен концерт на виенската филхамронија. Се изведуваат дела на Јохан Штраус, членови на неговото...

Култура 17.12.18 | 14:48

„Точно на полноќ“ – новогодишен концерт на Македонската филхармонија со славното Дуо Гурфинел „

„Точно на полноќ“ е насловот на Гала-новогодишниот концерт на Македонската филхармонија, кој ќе се одржи во понеделник, на 24 декември во 20 часот. На програмата се популарни...