Ознака: Ново село
Црна хроника 13.01.20 | 11:18

Загинат и тројца повредени во сообраќајка кај Ново Село

На 13.01.2020 во 00.30 часот на магистралниот пат Ново Село – Смоларска крстосница, на излез од Ново Село, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „форд мондео“,...

Црна хроника 13.01.20 | 11:06

Момче загина во тежок судир ноќеска кај Ново Село

Ноќеска 30 минути по полноќ на магистралниот пат Ново Село – Смоларска крстосница, на излез од Ново Село, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „форд...

Македонија 14.10.19 | 23:39

Вечерва земјотрес со епицентар во струмичко Ново Село

Нов земјотрес вечерва околу 21 часот и 40 минути е почуствуван во Македонија. Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени според рихтер, на 8 километри северосточно од Ново...

Македонија 11.05.19 | 15:18

Управниот суд одржа јавна седница по тужбата на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во Ново Село

Управниот суд во Скопје денеска одржа јавна седница по поднесената тужба од ВМРО-ДПМНЕ која се однесува на одбиениот приговор од Државната изборна комисија за гласачкото...

Македонија 10.05.19 | 11:13

Метлата ќе почека Заев да се повози

Кабинетот на премеирот Зоран Заев утрово информира дека ќе биде отусутен четири дена поради приватни причини. Заев земал одмор меѓу изборите и метлата, и онака метлата...

Македонија 09.05.19 | 19:38

ДИК го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето на локалните избори во Ново Село

Државната изборна комисија (ДИК) го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето на предвремените локални избори за градоначалник на Ново Село, со што Никола Андонов...

Македонија 02.05.19 | 13:51

Мисајловски: В недела да го дадеме својот глас за позитивни промени и достоинствена татковина

Благодарност до сите граѓани што ја дадоа својата подршка на локалните избори во Ново Село за нашиот кандидат Николчо Стоилков и за новата претседателка на Република...

Македонија 29.04.19 | 14:33

Очекуваме двојна победа на 5 мај

Денеска продолжувме овде во Ново Село, победничко Ново Село очекуваме на 5 мај победата којашто беше во првиот круг да биде уште поголема, ВМРО-ДПМНЕ да добие градоначалник,...

Македонија 21.04.19 | 22:18

Пресврт во Ново Село, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ го презеде водството

Досегашниот тренд на резултатскиот биланс на предвремените локални избори во Ново Село се сврте во корист на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ. Николчо Стоилов кој од почетокот...

Македонија 19.04.19 | 10:47

Тарчуловски во Сушица и Ново Село: Македонштината е повторно во срцата на Македонците

Jохан Тарчуловски вчера беше во посета на Сушица и Ново Село. Вчера во Сушица и Ново Село видов најмотивирани и најсложни луѓе. Сигурни во победа на Николчо Стоилков...

Економија 14.04.19 | 16:44

Заев: Има да ви држам лекции по економија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и кандидидатот за градоначалник, Никола Андонов, вечерва на трибината со жителите на...

Македонија 27.03.19 | 20:27

Мицкоски се сретна со младите од Ново Село

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретна со младите на Ново Село. Со нив Мицкоски разговараше за катастрофата со која се соочуваат, а е наметната од власта,...