Ознака: ново лисиче
Црна хроника 15.08.19 | 08:47

Притвор за осомничениот за убиството на Никола Христовски

Притвор во траење од 30 дена му е определен на осомниченот за убиството на 17- годишниот Никола Христовски, што се случи завчера во населбата Ново Лисиче во Општина Аеродром,...

Црна хроника 14.08.19 | 10:18

Напаѓачот приведен, момчето починало во болница

Седумнаесетгодишно момче им подлегна на повредите откако било избодено со нож. Како што соопштуваат за „Република“ од СВР-Скопје, настанот бил пријавен ноќва околу...

Црна хроника 06.07.19 | 12:48

Среде бел ден ограбил автомобил во Ново Лисиче, во средата го признал делото

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против Н.Ш. (31) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил едно кривично дело „тешка кражба“. Минатиот...

Црна хроника 25.05.19 | 14:12

Судир на такси-возило и камион во скопско Ново Лисиче

Такси-возило и камион се судрија на булеварот „Февруарски поход” во скопската населба Ново Лисиче. Во сообраќајната несреќа нема жртви, не се повредени ниту возачот...

Скопје 23.05.19 | 23:56

Пожарникари спасуваат пет деца што се заглавиле во лифт во Ново Лисиче

Пет млади луѓе од десетина минути по 23 часот се заглавени во лифт во скопската населба Ново Лисиче во општина Аеродром, објави „Експрес“. Децата телефонски побарале...

Сервиси 18.05.19 | 08:57

Аеродром и Ново Лисиче денеска без вода

Од 9 часот утринава без вода ќе останат корисниците од високите зони во населбите Аеродром и Ново Лисиче. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи...

Црна хроника 02.05.19 | 15:36

Ѝ кршел на бившата по дома, па нападнал полицаец во станица

Триесет и шестгодишната скопјанла Ј.Ј. вчера околу 17.35 часот во СВР Скопје пријавила дека во нејзиниот дом на улица „Тодор Чангов“ насилно влегол нејзиниот сопруг С.Ј.(38)...

Црна хроника 19.04.19 | 16:48

Гори стан во Ново Лисиче

Пожар избувна во стан во скопската неселба Ново Лисиче. Пламенот избил во станбената зграда спроти „Кам“ маркетот, пренесува ТВ Сител, а нивни извори велат дека повеќе...

Црна хроника 09.04.19 | 22:47

Нови детали за трагедијата вечерва во Ново Лисиче

Трагедија вечерва во скопско Ново Лисиче, вечерва почина прегазен маж кој се движел со велосипед. Според информациите кои за Канал 5 ги потврдија од полицијата, прегазен...

Црна хроника 09.04.19 | 21:39

Прегазен маж во Ново Лисиче

Вечерва во скопската населба Ново Лисиче се случила тешка сообраќајка во која маж бил прегазен од автомобил, објави „Досие.мк“. Несреќата се случила на булеварот „Видое...

Скопје 26.02.19 | 20:47

Исчезна човек во Ново Лисиче

На социјалните мрежи се шири повик за помош во потрага по исчезнат постар човек кој боледува од деменција. Исчезнатиот се вика Војислав Марковски, го нема од 16 часот...

Црна хроника 18.01.19 | 10:43

„Астра“ и „Ибица“ се судриле во Ново Лисиче, две лица повредени

Вчера околу 15 часот на крстосницата од булевар „АСНОМ“ и улица „Февруарски Поход“, населба Ново Лисиче, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел...

Скопје 11.01.19 | 23:07

Хорор-филм во Ново Лисиче

Густа магла, чад или загаденост – состојбата во Ново Лисиче вечерва е аларманта. Видео кое вечерва e објавено на youtube, според граѓаните сведочи за смртоносна магла...

Црна хроника 11.01.19 | 17:43

Мртов маж најден на паркинг во Ново Лисиче

Тело на мртов маж е најдено попладнево на паркингот кај стара последна 5-ка во Ново Лисиче. Телото е откриено во 17.15 часот, јавува Телма. Мажот е струполен и се наоѓа зад...

Црна хроника 14.12.18 | 10:23

Втора жртва на истиот булевар: Скопјанец каснат од куче во Ново Лисиче

Вчера попладне во Полициската станица Аеродром, Д.М. (36) од Скопје пријавил дека завчера околу 18 часот на булевар „Видое Смилески – Бато“ бил каснат од куче скитник...

Црна хроника 12.12.18 | 10:21

Ја каснало на левата рака: Тинејџерка нападната од куче во Ново Лисиче

Вчера околу пладне во Полициската станица Аеродром, Д.К. (43) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на булевар “Видое Смилески-Бато“, неговата 17 годишна ќерка...