Ознака: новинарки
Економија 13.01.20 | 09:23

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија...

Балкан 22.01.19 | 17:13

Јанез Јанша казнет со 6.000 евра поради навреда врз новинарки, ги нарекол проститутки

Поранешниот словенечки премиер и лидер на словенечката Демократска партија, Јанез Јанша, е казнет со 6 000 евра поради навреда врз две новинарки од Радио-телевизија Словенија. Во...

Сцена 30.12.18 | 18:43

Македонски топ 10 водителки, презентерки и новинарки во 2018!

Постојано ни се пред очи. Некоја повеќе, а некоја помалку омилена. Иако за вкусовите не се дискутира, нивниот професионален однос кон работата никого не оставил рамнодушен....