Ознака: нови сад
Економија 10.10.19 | 14:48

Заев, Вучиќ и Рама усвоија Декларација за слободен проток на стоки, услуги и луѓе

Отворени сме за оваа и за сите други иницијативи кои одат во насока да ги зајакнат постоечките форми што ја промовираат регионалната соработка и што го забрзуваат процесот...

Балкан 10.10.19 | 10:24

Заев, Рама и Вучиќ се прошетаа низ Нови Сад

Премиерот Зоран Заев денеска е во Србија на состаник со претседателот Александар Вучиќ и премиерот Еди Рама.Тема на нивните разговори ќе биде т.н „Мал шенген“ кој треба...

Македонија 09.10.19 | 21:07

Заев пристигна во Србија, утре во Нови Сад на трилатерален состанок со Вучиќ и Рама

Зоран Заев попладнето пристигна во Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла” го пречека српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ. По пристигнувањето...

Македонија 07.10.19 | 12:15

Во четврток во Нови Сад трилатерален состанок Вучиќ – Заев – Рама

Во четврток, на 10 октомври во Нови Сад, ќе се одржи трилатерален состанок меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерите на Северна Македонија и Албанија, Зоран...

Балкан 06.10.19 | 20:11

Автомобил пропадна во дупка

На улица во Нови Сад пукната водоводна цевка создала огромна дупка на афлатот во која пропаднал пракиран автомобил. Градските служби известија дека за среќа немало...

Балкан 10.09.19 | 11:45

Синот осуден, таткото убиен: Убиство од освета синоќа во Нови Сад

Жељко Булатовиќ (55), државјанин на Црна Гора, синоќа околу 22 часот бил убиен пред зградата во која живеел во Нови Сад последниве 6 месеци. Неговото безживотно тело лежело...

Балкан 23.07.19 | 21:42

Две сестри и возрасна жена загинаа во сообраќајка кај Нови Сад

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила денеска недалеку од Нови Сад во Србија загинале три лица, сестрите Добрила (27) и Вида Милиќ (21), како и Лилјана Матиќ (62), пренесува...

Балкан 27.05.19 | 12:54

Уапсен мажот кој ги уби жената, бабата и дедото пред очите на неговите деца

Горан Јанковиќ, за кого постои сомневање дека е извршител на масакрот кој ја потресе јавноста во Нови Сад е уапсен, јавуваат српските медиуми. Јанковиќ се товари дека...

Балкан 25.05.19 | 11:52

Сосетката ги открива последните зброви кои ги слушнала од куќата на стравот во Нови Сад

Вулканизерот Горан Јанковиќ (37) најверојатно го извршил масакрот во Нови Сад кога упаднал во родителската куќа на својата сопруга Мирјана Јанковиќ (32) и ги убил неа и...