Ознака: нови пазар
Балкан 26.05.21 | 20:17

„Срам да ви е, п*чке!“: Маж спречи тепачка со ножеви сред бел ден во Нови Пазар

Инцидентот кој денеска изби во центарот на Нови Пазар, Србија, заврши со едно повредено лице. Koнфликтот почнал по кражба, по што ситуацијата ескалирала и еден од мажите...

Калеидоскоп Балкан 12.01.21 | 09:07

Архитектонско чудо во Нови Пазар: Куќа им пркоси на физичките закони и природните сили

Куќа во Нови Пазар, за која голем број корисници на Твитер коментираат дека ги негира сите физички закони и природни сили, стана вирален хит. Корисниците на Твитер се...

Балкан 11.01.21 | 22:38

Во Нови Пазар во еден ден биле тестирани 50 лица кои дошле од странство, 30 се позитивни на ковид-19

Здравствените власти во Нови Пазар соопштија дека при спроведени тестирања на лица кои за празниците дошле од странство, над половина се позитивни на коронавирус. Инфектологот...

Балкан 28.10.20 | 09:47

Жена го ставила новороденчето во кеса и го фрлила во канта за ѓубре

Дежурниот лекар од болницата во Нови Пазар, Србија ноќва во полиција пријавила дека на одделението за гинекологија помош побарала 37-годишна жена, која се пожалила на...

Балкан 04.08.20 | 11:17

Сенад е херојот на Балканот: И дал вештачко дишење на жена болна од корона и не се заразил

Сенад Даутовиќ кој работел како волонтер во болницата во Нови Пазар е херојот за кој зборува Балканот. Тој без никакво размислување и дал вештачко дишење на жена иако...

Здравје 10.07.20 | 11:02

Во Нови Пазар за една вечер од коронавирус починале 10 пациенти

Како последица на коронавирусот, дури 10 лица починале во Нови Пазар во текот на ноќта, изјави за српската ТВ Прва координаторот на тамошната болница, д-р Мирсад Џерлек. Како...

Здравје 09.07.20 | 21:10

Вистината е друга: Медицинската сестра откри зошто девојчето прима инфузија пред болница

Фотографија од девојче кое прима инфузија пред детскиот оддел на болницата во Нови Пазар се прошири како молња на социјалните мрежи, а во таа прилика, на Фејсбук објави...

Балкан 23.06.20 | 22:07

20 лекари и 40 сестри заразени во болницата во Нови Пазар

Директорот на Општата болница во Нови Пазар, Србија, Мехо Махмутовиќ денеска објави дека 20 лекари и скоро 40 медицински сестри вработени во болница се заразиле со коронавирусот....