Ознака: нови цени на горивата
Економија 06.11.23 | 09:36

Регулаторна од полноќ со нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на нафтените деривати. Согласно последната одлука на РКЕ, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 остана непроменета,...

Економија 30.10.23 | 13:42

Минимална промена на цената на горивата

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ поевтинуваат за 0,50 денари по литар, а Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) за 1,50 денари. Малопродажната цена...

Економија 09.10.23 | 13:26

Нови цени на горивата

ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ1) од полноќ поевтинуват за три, а бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 2,50 денари по литар, одлучи...

Економија 12.12.22 | 08:26

Не полнете до полноќ: Денеска се очекува горивата нагло да паднат

Денеска ќе бидат соопштени новите цени на горивата во Македонија. По последното намалување на цените, тие изнесуваат 79,50 денари за дизел и еуро супер 98, 77,50 за еуросупер...

Економија 16.10.22 | 20:59

Утре нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за новите цени на горивата. Согласно последната одлука донесена од РКЕ минатата недела, цените на нафтените деривати...

Економија 12.08.22 | 00:01

Ова се цените на бензините од овој момент

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,34% во однос на одлуката од...

Економија 11.07.22 | 07:57

Почекајте со полнење: Oд вечер нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на нафтените деривати. Во четвртокот минатата недела, РКЕ одлучи цената на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Економија 29.06.22 | 15:26

Дизелот поевтинува, цените на бензините остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 03.06.22 | 14:29

Мицкоски: Оставете го инаетот и поддржете го предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за повластена стапка на ДДВ за горивата и храна

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Битола одговарајќи на новинарско прашање потенцираше дека ВМРО-ДПМНЕ предлага законски измени за повластена...

Економија 01.06.22 | 14:55

И денеска ќе има нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) и денеска ќе носи нова одлука за цената на горивата. Како што велат од РКЕ, исполнети се предусловите за тоа. Предусловите...

Економија 12.05.22 | 14:57

Цените на дизелот и бензинот остануваат исти, поефтинува мазутот

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 13.03.22 | 09:04

Од денеска пониски цени на горивата, следува намалување на цената на брашното, јајцата зејтинот….

Цените на горивата се намалуваат од денеска, а во следните денови и цените на лебот, брашното, шеќерот, сончогледовото масло, кравјото млеко, месото, оризот, јајцата....

Економија 07.03.22 | 18:35

Голем удар врз џебот на граѓаните – објавени новите цени на горивата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 5,50 денари/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување...