Ознака: нова партија
Македонија 17.08.20 | 14:01

Ќе се формира нова албанска партија во Македонија

Неколку поддржувачи на Алијансата за Албанците (АА) ќе ја реализираат идејата на лидерот на донеодамна владејачката партија во Косово, Движењето Самоопределување (ВВ),...

Калеидоскоп 31.01.20 | 10:23

Калиопи создаде своја партија, се залага за влез во НАТО

Пред редовните предвремени парламентарни избори, голем дел од познатите личности создадоа свои нови партии, се шегува Жаре во новата „Еден на Еден“. ДНК, Маленко, Калиопи,...

Македонија 08.10.19 | 22:32

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ е обединето и силно, им посакувам среќа на оние кои мислат дека треба да се формира нова партија

Во денешната емисија на „ 24 Отворено“ гостуваше Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО ДПМНЕ кој кажа дека партијата е обединета и силно мотивирана да победи на...

Македонија 04.10.19 | 20:10

Првиот состанок на Твоја партија, новата партија на адвокатот Тортевски

Вечерва во Кинотека на Македонија се одржува отворен состанок на иницијативниот одбор на Твоја партија, новата партија на политичката сцена, создадена од адвокатот...