Ознака: нормала
Балкан 24.05.21 | 12:40

За помалку од месец дена Србија ќе се врати во нормала

Много скоро северниот сосед ќе се врати во нормала. Имено, најавите се дека Србија ќе се врати во нормален живот од 21 јуни. Премиерката Ана Брнабиќ изјави дека верува...

Здравје 22.01.21 | 09:24

Медицински експерти предупредуваат на најголемата грешка што може да се направи по примање на вакцината

Масовната вакцинација што веќе се изведува шитум светот е надеж дека ќе има крај на пандемијата на корона вирусот, но лекари и медицински експерти предупредуваат дека...

Здравје 15.11.20 | 18:33

Турскиот научник кој ја создаде вакцината за ковид-19: Оваа зима ќе биди тешка, но затоа следната…

Ефектот на новата вакцина против новиот коронавирус и болеста којашто тој ја предизвикува значително ќе се почувствува во текот на претстојното лето, а нашите животи...

Свет 20.10.20 | 21:17

Курц: До следното лето ќе се вратиме во нормала

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, верува дека вакцината против коронавирус ќе биде достапна во првата половина на следната година. До следното лето, од денешна...