Ознака: нора шаќири
Култура 01.12.21 | 22:29

Нора Шаќири: Слушам гласини дека сум сменета поради кандидатурата на брат ми против Шилегов

Неодамна разрешената директорка на Театар Комедија, Нора Шаќири, во гостување на ТВ24 изјави дека била разрешена по анонимна пријава за мобинг и дека е извршена инспекција...

Култура 24.11.21 | 18:27

Милевски за разрешувањето на Нора Шаќири: Многу непромислен чекор! Политиката надвор од културата!

Политиката надвор од културата, порача денеска претседателот на ЛДП и дел од владејачката коалиција, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, изразувајќи ѝ...

Култура 24.11.21 | 17:17

Шаќири: Имам обврска пред себе и пред вас да ви образложам под какви околности денеска сум разрешена

Откако утрово со решение на Министерствто за култура, беше сменета од функцијата в.д директор на театар „Комедија“, Нора Шаќири Марковиќ попладнево се огласи на социјалните...

Скопје 05.09.21 | 15:42

Брат за брат, власт за власт: Нора Шакири не кажува дали ќе го поддржи Бени за градоначалник

Откако рок-музичарот Бени Шаќири се кандидираше за градоначалник на Скопје, редакцијата на „Репортер“ ја контактираше неговата сестра, в.д директорката на Театар...

Култура 02.02.21 | 11:09

Нора Шаќири е именувана за в.д. директорка на Театар Комедија

Нора Шаќири Марковиќ е именувана за в.д. директорка на НУ Театар Комедија. Министерството за култура соопштува дека поради неправилности во работењето, утврдени од...

Твитови 31.05.19 | 14:34

Нора Шаќири заврши во УО на Музејот на ВМРО, истиот што го плукаше