Ознака: ноќен клуб
Македонија 09.09.20 | 21:46

Портпаролката на СДСМ призна дека семејното диско на Заеви е пренаменето во кафуле за да може да работи во корона кризата

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска, во гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија потврди дека ноќниот клуб Аватар продолжил со работа и по бурните...

Свет 23.08.20 | 18:52

13 загинати во ноќен клуб, биле прегазени од млади што бегале од полицијата

Најмалку 13 лица ноќеска загинале во предградието на перуанскиот главен град Лима бегајќи од полицијата која дошла да испита неодобрена забава, соопшти Министерството...

Црна хроника 27.07.20 | 12:08

Сопственик на ноќен клуб со друштво нападнал гостин

Ноќва околу 03.30 часот во Полициската станица Гостивар, Д.М. пријавил дека околу 03.20 часот во угостителски објект во трговски центар во Гостивар, по претходна вербална...

Економија 19.07.20 | 17:01

Менаџерите на струмичкиот клуб „Аватар“ велат дека е кафуле, а не ноќен клуб

И покрај кривичната пријава, ноќниот клуб „Аватар“ вчеравечер одржал голема забава со музика во живо во Струмица, а менаџментот за неколку национални телевизии денеска...

Македонија 19.07.20 | 12:27

Ивор Мицковски за журката во Струмица: Кога властите не се одговорни, не очекувајте граѓаните да бидат ништо подобри

Откако во медиумите се појавија снимки од синоќешната журка во ноќен клуб во Струмица, во денот кога Македонија брои рекорден број на новозаразени, аналитичарот Ивор...

Македонија 19.07.20 | 12:14

Пандов: Заев може слободно да одмора, пошто Филипче ја уби короната во Македонија

Дека Македонија вчера забележа рекорднен број на новозаразени во едно деноноќие очигледно не ги загрижува младите струмичани, а најмалку пак газдите на ноќните клубови...

Здравје 19.07.20 | 09:15

Додека запишуваме рекорди на новозаразени, ноќен клуб во Струмица пуштен на најјако

Дека Македонија вчера забележа рекорднен број на новозаразени во едно деноноќие очигледно не ги загрижува младите струмичани, а најмалку пак газдите на ноќните клубови...

Свет 05.07.20 | 13:34

Пукање во ноќен клуб во Јужна Каролина, двајца мртви и осум ранети

Двајца луѓе загинаа, а осуммина се ранети во пукотница во ноќен клуб во Јужна Каролина, соопшти денеска тамошната полиција. Властите соопштија дека сите ранети се префрлени...

Балкан 15.12.19 | 23:01

Пијана девојка влетала со автомобилот во ноќен клуб полн со луѓе

Вчера во Истра се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубило едно лице, а четворица се повредени откако пијана девојка со автомобилот влетала во...

Црна хроника 17.11.19 | 12:51

Рација во ноќни клубови: Малолетници, вооружени и насилници завршиле ноќеска во станица

Десет лица се приведени вчера и денеска во периодот меѓу 23:00 до 04:00 часот во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат...

Црна хроника 10.08.19 | 11:19

Приведени танчерки од гостиварски ноќен бар

Ноќеска во 02:15 часот полициски службеници од Полициската станица Гостивар, извршија контрола во угостителски објект лоциран на ул:ЈНА во Гостивар и при тоа приведени...

Црна хроника 15.04.19 | 18:28

Млада Србинка нападната од неколку женски лица вчера во Центар

Вчера напладне во Полициската станица Центар, Т.С. (19) од Република Србија, со живеалиште во Скопје, пријавила дека истиот ден околу 03.30 часот пред ноќен клуб на улица...

Црна хроника 23.03.19 | 11:20

Илегално влегле во земјава, па отишле да се разонодат во ноќен клуб во Желино

Тројца млади Албанци, на 21 и 20 години биле затекнати во вечерна рација во угостителски објект во тетовското село Желино. Рацијата била изведена рано утрово, меѓу полноќ...

Балкан 03.01.19 | 12:11

Ја фати за коса и почна да ја тепа, а тогаш од клубот излезе ММА борач

Насилник напаѓа девојка пред сараевскиот клуб „Доријан Греј“. Тој ја фаќа за коса и почнува да ја тепа, но во тој момент од клубот излегува газдата, најпознатиот босански...

Црна хроника 24.12.18 | 13:38

Скопјанка нападната во ноќен клуб

Дваесет и петгодишната А.А. од Скопје вчера пријавила дека околу 4:50 часот во ноќен клуб на булевар „Партизански одреди“ во Скопје била физички нападната од страна на...

Црна хроника 06.12.18 | 11:23

Ноќна акција во клуб, приведени 11 девојки

Во полициска акција спроведена ноќеска во угостителски објект во село Жеровјане, тетовското приведени се 11 девојки. Како што соопшти МВР, ноќеска од 23:00 до 04:00 часот...