Ознака: ноември
Здравје 18.07.20 | 11:00

Од ковид-19 во Македонија ќе починат 1.805 луѓе до први ноември

До први ноември во Македонија ќе починат 1.629 луѓе од ковид-19 ако продолжи олеснувањето на мерките за заштита сè додека дневната бројка на мртви не достигне 8 на 1.000.000...

Балкан 23.05.20 | 14:34

Локалните избори во БиХ одложени за 15-ти ноември

Локалните избори во Босна и Херцеговина, кои првично беа закажани за 4-ти октомври, се одложени и ќе се спроведат на 15-ти ноември, се наведува во одлуката која во сабоата...

Сервиси 11.12.19 | 11:57

Ноември годинава најтопол месец во последните 68 години

Ноември годинава е најтопол месец од 1951 година наваму, но и натпросечно влажен на ниво на државата. Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани повеќе од...

Калеидоскоп 10.11.19 | 21:13

Утре е посебен ден: Направете го ова и можеби ќе ја пронајдете сродната душа

Нумерологијата вели дека утрешниот ден е посебен, бидејќи бројот 11, посебно кога се повторува, има исклучителна моќ. Затоа обрнете внимание на она што ви го кажуваат...

Астро 08.11.19 | 09:32

Седум фасцинантни факти за родените во ноември

Месецот во кој е родено вашето дете ќе влијае на неговиот живот, а можеби дури и на неговата личност. Овие седум факти важат за сите родени во ноември 1. Веројатно ќе бидат...

Астро 06.11.19 | 20:29

Љубовта ќе цвета и ќе решат стари конфликти: Овие знаци ги очекува невидена среќа во ноември

Есента е во полн ек, а знакот Скорпија владее од крајот на октомври па се’ до крајот на ноември. Овој период ќе биде фантастичен за следниве хороскопски знаци… Бик Овој...

Скопје 06.11.19 | 18:33

Познат е денот, ќе биде во ноември: Народот излегува на улица

Организацијата за заштита на животната средина Fridays For Future Skopje на 29 ноември организира протестен марш кој ќе се одржи пред Министерството за животна средина и просторно...

Скопје 03.11.19 | 23:53

Ноември дојде, хартиен билет за едно возење во скопскиот јавен превоз нема

И покрај тоа што градските власти ветија дека од 1 ноември ќе стартува користењето на хартиениот билет за едно возење, на оваа поволност граѓаните ќе мора да почекаат...

Астро 03.11.19 | 21:58

Ноември ќе биде најлош за овие хороскопски знаци

Ноември не е омилен месец меѓу луѓето поради студеното време, но овој месец ќе биде посебно лош за следните хороскопски знаци: Бик, Девица и Јарец. Бик: Ќе имате проблеми...

Астро 01.11.19 | 20:06

Голем месечен хороскоп за ноември: Што ве очекува месецов?

Ноември 2019 носи голема доза на оптимизам уште во првата недела од месецот. Ќе има само неколку неповолни денови, но во остатокот од месецот тоа ќе се надомести и секој...

Астро 31.10.19 | 10:56

Ноември ќе биде најлош за три хороскопски знаци

Ноември не е омилен месец меѓу луѓето поради студеното време, но овој месец ќе биде посебно лош за следните хороскопски знаци: Бик, Девица и Јарец. Бик: Ќе имате проблеми...

Сервиси 17.10.19 | 11:01

Ноември постуден од вообичаеното, доаѓа и снегот

Полека но сигурно поминува и втората половина од месецот октомври кој е многу стабилен, сув и многу потопол од вообичаеното. Според моменталните анализи кој ги направивме...