Ознака: НЛО
Музика 21.10.20 | 11:33

Мајли Сајрус тврди дека видела вонземјанин

Контроверзната пејачка и актерка Мајли Сајрус тврди дека имала контакт со вонземјани и дека искуството било толку вознемирувачко што таа не можела да гледа во небото...

Калеидоскоп 15.09.20 | 18:41

Стотици застанаа на автопатот во неверување: Кавадарчани снимија НЛО над небото на Њу Џерси

На интернет мрежата се појавија многу видеа од луѓе кои стојат на автопат во Њу Џерси за да снимат летечки објект за кој се претпоставува дека е НЛО. Повеќето од нив се...

Калеидоскоп 14.09.20 | 14:23

Снимка која Пентагон ја криел 15 години: Американски воен пилот ја опиша средбата со непознато летало

Мистериозно летало, кога тргнавме да го пресретнуваме, се однесуваше како да е во војна, им сметаше на воените радари, се движеше како нешто што не сме виделе порано,...

Свет 29.04.20 | 11:17

Американските власти објавија три снимки од НЛО

Пентагон официјално објави три видеа кои прикажуваат „неидентификувани воздушни појави”. Тие претходно беа објавени и од една приватна фирма. Американската морнарица...

Калеидоскоп 28.04.20 | 12:48

Пентагон објави видеа со НЛО

Пентагон во понеделникот објави три декласифицирани видеа на кои се гледа како пилотите на американската морнарица се соочуваат со нешта за кои се претпоставува дека...