Ознака: НЛБ Тутунска банка
Црна хроника 17.01.20 | 12:45

Уште еден грабеж во Тутунска

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија...

Црна хроника 08.07.19 | 12:30

Први детали за грабежот во НЛБ банка

Четири лица извршиле разбојништво и со закана од огнено оружје утрово одзеле пари, информираат од СВР Скопје за „Република“ во врска со грабежот во експозитурата на...

Црна хроника 08.07.19 | 12:17

Нов вооружен грабеж во „Тутунска“, ограбена експозитурата во Сарај

Вооружена група разбојници утрово извршила грабеж во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во општина Сарај, пренесува „Сител“. Во моментот на случувањата во експозитурата...

Црна хроника 16.04.19 | 14:21

Во вчерашниот грабеж на НЛБ Тутунска во Чаир украдени 150 илјади евра

Во грабежот кој вчера се случи во експозитура на НЛБ Банка во Чаир се украдени 150.000 евра. Од банката соопштуваат дека тројцата повредени се во добра состојба и се пуштени...

Црна хроника 15.04.19 | 13:14

Запален „голф-5“ кај гробиштата во Бутел, го возеле ограбувачите на „НЛБ банка“?

Два часа по грабежот на експозитурата на „НЛБ банка“ во скопската населба Бутел, во близина на реката Серава, кај градските гробишта „Бутел“, полицијата пронајде...