Ознака: НЛБ Банка
Црна хроника 18.01.20 | 16:00

Детали за грабежот во НЛБ банка: Разбојниците по кражбата го запалиле возилото

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била запалена,...

Црна хроника 17.01.20 | 12:45

Уште еден грабеж во Тутунска

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија...

Калеидоскоп 03.10.19 | 23:07

НЛБ Банка предупредува: Непознати лица испраќаат лажни е-мaил пораки!

НЛБ Банка АД Скопје известува дека во текот на денот се испратени лажни е-меил пораки од страна на непознат испраќач кој фалсификувајќи го идентитетот на НЛБ Банка АД...

Црна хроника 08.07.19 | 16:49

Крадците од НЛБ Банка во Сарај украле околу 115 илјади евра

Од НЛБ Банка во Сарај каде што утрово се случи грабеж се украдени околу 115 илјади евра, а со цел побрзо откривање на деталите и разрешување на случајот, НЛБ Банка е во...