Ознака: нива
Црна хроника 10.08.21 | 16:54

Запалиле оган на нива, па предизвикале пожар во Дебар

На 09.08.2021 во 19:35 часот во ОВР Дебар било пријавено дека настанал пожар на нива-стрниште во атарот на селото Аме. Полициски службеници излегле на местото и ги затекнале...

Црна хроника 21.08.20 | 12:13

Во нива кај Струга пронајден цел арсенал со оружје

Полицијата пронајде се 138 гранати за рачен фрлач на гранати, 41 метални сандаци со муниција со калибар 7,62 и 12,7 милиметри, 30 испукувачи РПГ, 130 полнења за гранати, 760 парчиња...

Економија 03.08.20 | 19:25

Земјоделците конечно добија вода за наводнување во Мустафино и Ерџелија

Потече вода од системот за наводнување низ земјоделските култури во атарите на светиниколските села Мустафино и Ерџелија. Професионалниот земјоделец, Игор Атанасов...

Економија 31.07.20 | 19:45

Земјоделци најавија протест: Три недели немаат вода за наводнување на нивите

Земјоделци од светиниколските села Мустафино и Ерџелија за утре најавија протест зашто површините, како што велат, 19 денови им се без вода. Пченката, бостанот и селските...

Црна хроника 31.07.20 | 11:50

Му пукал во нога по кавга околу наводнување

Едно лице е тешко повредено, а друго уапсено во инцидентот што се случил вчера на нива во близина на Кочани. Според пријавата од Итната медицинска помош од Кочани, околу...

Калеидоскоп 24.07.20 | 10:01

Oткриена мистеријата што правеше невеста со 20 голи мажи во нива во Србија

Кога на почетокот на јули земјоделец од Војводина начека девојка облечена во бело заедно со дваесетина разголени мажи во неговата нива, социјалните мрежи беа полни...

Интима 09.07.20 | 10:13

Начекал невеста со 20 голи мажи во неговата нива во Војводина

Девојка во венчаница и дваесетина голи мажи начекал еден земјоделец во Војводина, работејќи на својата нива. Снимката која ја направил за кратко време се раширила по...

Црна хроника 26.02.20 | 10:03

Неексплодирана артилериска граната пронајдена во нива

Росоманец пронашол неексплодирана артилериска граната вчера попладне во својата нива, додека вршел земјоделски работи, информираат од СВР Велес. Случајот со експлозивната...

Калеидоскоп 23.02.20 | 21:35

Заев: Јас до 1993 година одев да копам на нивата во Муртино

Зоран Заев во вечерашното гостување на „Еден на еден“ говореше за своето детство поминато во родното Муртино и раните денови поминати во ова село. Јас до 1993-та година...

Црна хроника 17.09.19 | 16:42

Гостиварец измамен: Продавач му наплатил 54 илјади евра за туѓа нива

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С. (44) од с. Добри Дол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение...

Црна хроника 19.05.19 | 11:13

Маж загина во несреќен случај во нива

Вчера околу 14.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Зубово, струмичко, додека Б.К.(66) од с.Зубово работел во нива со трактор под пластеници, една метална шипка...