Ознака: нина ангеловска
Економија 16.08.20 | 11:49

Ангеловска: Имав депозит во „Еуростандард банка“, дел од парите повлеков за да купам стан

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска преку соопштение ги демантираше информациите кои се пласираа во врска со повлекување на нејзините средства од „Еуростандард...

Економија 15.08.20 | 18:52

Гошев: Нина Ангеловска ја злоупотребила својата положба за да си ги повлече парите

Поранешниот гувернер, Петар Гошев во изјава за ТВ24 вели дека министерката за финансии Нина Ангеловска ја злоупотребила својата положба со повлекувањето на парите...

Економија 15.08.20 | 18:24

Нина Ангеловска ги повлекла парите откако НБРМ донела решение за затворање на Еуростандард банка

Иако тврдеше дека своите депозити во банката ги повлекла пред подолг период и дека немаат никаква поврзаност со затворањето на „Еуростандард банка”, документ-решение...

Економија 15.08.20 | 11:27

Јовановиќ: Министерката Нина Ангеловска не смеела да ги повлече парите од Еуростандард банка

Бранимир Јовановиќ, советникот на поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски, истакнува дека министерката за финансии, Нина Ангеловска, не смеела да ги повлече...

Економија 14.08.20 | 13:33

Имала ли инсајдерски информации: Ангеловска ги повлекла парите два месеца пред пропаѓањето на Еуростандард банка

Имала ли министерката за финансии, Нина Ангеловска, инсајдерски информации дека Еуростандард ќе пропадне за да си ги извади парите навреме, прашува ТВ „Алфа“. Ангеловска...

Економија 14.08.20 | 12:23

Министерката Ангеловска ги повлекла парите од Еуростандард два месеца пред стечајот на банката

Имала ли министерката за финансии, Нина Ангеловска, интерни информации дека Еуростандард ќе пропадне за да си ги извади парите навреме, прашуваат од телевизиjа „Алфа“. Како...

Економија 13.08.20 | 13:18

Дваесетина милиони евра ќе останат необесштетени од Еуростандард банка

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската влада, рече на денешната пре-конференција Гордана Димитриеска Кочоска, претседател...

Економија 12.08.20 | 22:15

Ангеловска одамна ги испразнила сметките во Еуростандард банка

Министерката за финансии Нина Ангеловска остро ги демантира информациите дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка, по добиена информација дека банката...

Економија 12.08.20 | 18:23

Дали Ангеловска навреме си ги повлекла парите од пропаднатата Еуростандард банка?

Дали министерката за финансии Нина Ангеловска навреме си ги повлекла парите од депозитите во пропадната Еуростандард банка? Канцеларии, акции, депозити: Објавен имотниот...

Економија 31.07.20 | 12:05

Ангеловска: Доделена првата транша од евтините кредити

Преку задржување на ликвидноста на стопанството се осигурува неговото нормално функционирање и се поттикнува економската активност – фирмите можат да ги сервисираат...

Македонија 25.07.20 | 13:03

Филипче, имаш од овие маски за народ или за народ се казните?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски им забележа на министерката за финансии Нина Ангелковска и лидерот на СДСМ што на софрата во Брајчино седеа без маски, по...

Македонија 24.07.20 | 11:21

Ангеловска го пречека Заев во Брајчино

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го користи својот годишен одмор. Пред некој ден, заедно со сопругата Зорица го посетија Љубојно. Дома си е дома: Заев откри каде е на...

Економија 18.07.20 | 14:45

Ангеловска: Жените и е-трговијата ќе одиграат клучна улога во закрепнувањето од Ковид-19

Владите треба да го дадат својот придонес за да го олеснат патот за жените во водењето бизнис, да креираат регулативи и платформи за поврзување кои ќе им помогнат, а...

Економија 10.07.20 | 13:07

Со платежна картичка може да платите во 41 општина

Зголемување на бројот на општини кои ќе воведат ПОС терминал, зголемување на бројот на услуги кои може да се плаќаат со картичка и стимулирање на безготовинските плаќања...

Економија 06.07.20 | 17:01

90 проценти од приговорите за платежните картички се одбиени

Над 14 милиони евра се веќе исплатени на граѓаните преку домашната платежна картичка со која може да купуваат домашни производи. Сите картички се испечатени, а издадени...

Економија 01.07.20 | 09:45

Намалени наградите во наградната игра „МојДДВ моја награда“, соопшти министерката Ангеловска

МојДДВ #МојаНаграда се адаптира на COVID-19 состојбата. Ќе има поголем број на дневни награди од 1.000 денари за сите оние кои скенираат сметки и придонесуваат во борбата против...

Твитови 24.06.20 | 22:02

Па, да, за секс се работи

Она кога потсвеста те издава… pic.twitter.com/eZOPodU6hm — 💫КроКо💫 (@DonRoko1) June 24, 2020

Економија 24.06.20 | 15:13

Арсовски: Нина Ангеловска и Антикорупциска молчат за станот од над 100 000 евра

Три дена министерката Нина Ангеловска од СДСМ молчи и не даде одговор на јавноста дали изминатава година се стекнала со стан од околу 100 квадрати во висина од над 100.000...

Економија 24.06.20 | 10:53

Со Домашната платежна картичка може да купувате текстил, спортска опрема, мебел

Се проширува листата на продавници во кои може да се плаќа со Домашната платежна картичка. Новите дејности што беа додадени се: продавниците за текстил, обувки, предмети...

Економија 22.06.20 | 14:16

Зошто Нина Ангеловска крие дека се подновила со стан од над 100.000 евра?

На денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски откри неколку инфомрации во врска со недвижниот имот кој што го поседува министерката за финансии...