Ознака: Никос Дендиjас
Балкан 03.12.20 | 09:15

Дендијас и Захариева разговарале за ЕУ перспективата на Западен Балкан

Европската перспектива на земјите од Западен Балкан, била една од темите за кои разговарале шефовите на грчката и бугарската дипломатија, Никос Дендијас и Екатерина...

Македонија 30.07.20 | 12:00

Димитров се сретна со Дендијас, нема абер за отворање на границата со Грција

Шефот на дипломатијата Никола Димитров објави на својот Фејсбук профил дека вчера за време на работната посета на Грција, во Атина имал средба со неговиот грчки колега...

Македонија 26.11.19 | 15:29

Грција е трет најголем инвеститор во Македонија, претендира да биде прв

Поддршката која Македонија континуирано ја добива од Грција на патот на евроатланските интеграции и развојот на трговската размена и инвестициите помеѓу двете држави...

Македонија 23.11.19 | 08:33

Дендијас следната недела во Скопје

Во Скопје во вторник пристигнува шефот на грчката дипломатија Никос Дендиjас, кој во интервју за грчкото радио „Реал фм“ истакна дека не е сигурен дека „ние можеме...

Македонија 08.11.19 | 14:14

Димитров-Дендиjас: Интензивирање на билатералната соработка преку имплементација на Преспанскиот договор

Видувањата за најновата состојба во билатералните односи, состојбите во регионот, како и неговата европска перспектива по исходот на последниот Европски совет, биле...