Ознака: никола тодоров
Македонија 09.03.21 | 18:38

Тодоров го нарековме Министер на смртта, како ли денес да го викаме Филипче за осакатената жена?!

Тодоров за Тамара го нарековме Министер на смртта. Денес е почитуван соработник на нашите власти и им служи за креирање на внатрешен раздор во опозицијата. Како ли денес...

Македонија 09.03.21 | 10:47

Рејтингот удолу – лудоста угоре: Заев бара спас од уценетиот Тодоров и од Јанчев

Само неколку дена откако со само 62 пратеници Заев доби доверба на влада, лидерот на СДСМ посегна по нови „шибицарски“ финти. Сосема неочекувано тој даде понуда до ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 06.03.21 | 22:11

Тодоров почна да наликува на Заев: Ќе се кандидира ли за лидер на СДСМ?

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, кој имаше високи амбции во ВМРО-ДПМНЕ, со денешниот повик за „обединување“ почна да наликува на премиерот Зоран Заев,...

Македонија 06.03.21 | 19:34

Најголемата среќа за ВМРО, а најголемиот пораз за двоецот Заев – Тодоров е што Мицкоски е на чело на ВМРО

Совршено е јасно што се случува! Тодоров го газеше снегот за Заев, за да денес Заев го објави мастер планот. Демек Мицкоски бил пречката ВМРО и СДС да се сакаат, а не тоа...

Македонија 04.03.21 | 16:20

Зборувај Никола, зборувај за Мицкоски, ама зборувај за се, вклучително и за себе !

Еве оставам резерва дека може и да не е уценет од стегите на моќ на Зоран Заев.Но факт е дека егото му е преголемо.Толку моќ дадена во партијата долги години наназад за...

Македонија 04.03.21 | 15:14

Ременски: Социјалдемократи ми праќаа покани да ставам „лајк“ на ФБ на Сашо Мијалков, не бре дечки, на погрешна адреса ги праќате „воспевите“

Социјалдемократи ми праќаа покани и потсетувања да ставам „лајк“ на ФБ страницата на „јавната личност Сашо Мијалков“, па ми праќаа колумни од Никола Тодоров „реформаторот“,...

Македонија 03.03.21 | 12:06

Последниот пат кога во ВМРО беше стратег, Груевски го болеше глава, сега на ред е Заев

Поранешниот потсекретар на ВМРО-ДПМНЕ Кире Михаилов открива зошто поранешниот министер за здравство Никола Тодоров му е слуга на Заев. Во статс на Фејсбук Михаилов...

Македонија 11.01.21 | 16:42

Заев за сведочењето на Никола Тодоров: Со мене на 27 април никој не разговарал за широка коалиција

Во своето сведочење на судењето за „27 април“, поранешниот министер Никола Тодоров, истакна дека во тој период биле на добар пат да се договорат за широка коалиција. Ова...

Македонија 11.01.21 | 11:25

Тодоров сведочи за 27 април: Инцидентите не му одговараа на ВМРО-ДПММЕ

Денеска за настаните од 27 април сведочеше и Никола Тодоров, кој истакна дека обавувал повеќе партиски функции и оти во тој период бил член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 25.12.20 | 11:06

Никола Тодоров и Даниела Рангелова не се појавија како сведоци за 27 април

ЛиПоранешниот министер за здравство Никола Тодоров и експратеничката Даниела Рангелова денеска не се појавија како сведоци за случајот 27 април. Иако беа најавени како...

Македонија 10.11.20 | 10:25

Милошоски пак ја закажа Комисијата: Ќе се појават ли овојпат Димитров и Османи да објаснат за уцените од Бугарија?

Пратеникот Антонио Милошоски за в четврток повторно ја закажа Комисијата за надворешна политика. На неа треба да се разговара за односите со Бугарија и за нивниот Меморондум...

Македонија 25.07.20 | 12:52

Митко Јанчев и неговиот гуру Никола Тодоров се изгорени во политиката

Митко Јанчев, нов ама изгорен во политиката. Изгорен од неговиот ментор и политички гуру Никола Тодоров. Човекот кој и кога кажува став се јавува уште пред тој да излезе...

Македонија 24.07.20 | 14:46

Соочи се со реалноста: ТИ не преживеа! Тебе не те стрелаа. Тебе друго ти направија!, му порача Стоилковски на Тодоров

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски, откако вчера објави дека Ивица Коневски поседувал стан и деловен простор од 350м2 во зградата кај Мајчин Дом, денеска на поранешниот...

Македонија 22.06.20 | 13:20

Дончев признава дека Тодоров им е договорен: Ќе даде многу штетен исказ за Груевски

Откако на Јутјуб претпладнево се појави видео на кое се гледа како екс директорот на Фондот за здравство Ден Дончев прима пари во кеш и ги става во својата чанта на социјалните...

Македонија 13.05.20 | 13:43

Кога Никола Тодоров ги поддржува и промовира владините тези за брзи избори е добар затоа што тоа и одговара на владејачката партија

За барањето на Никола Тодоров за брзи избори, Ивор Мицковски го коментира со фејсбук статус: Убаво ли ви е на душичката кога Никола Тодоров, симболот на руинираното...

Македонија 01.04.20 | 22:59

Некои ќе речат еве го пак го брани Венко. Јас ќе одговорам, да.

Некои ќе речат еве го пак го брани Венко. Јас ќе одговорам, да, го бранам од една лоша, валкана и опасна пропаганда од причина што знам како му е, вели ексминистерот за...

Македонија 22.03.20 | 18:01

„Министерот за смрт“ веќе не е тоа, Филипче секој ден се слуша со Тодоров

Кога СДСМ беше во опозиција не штедеше навреди и жесток говор на омраза кон тогашниот министер за здравство, Никола Тодоров. Најморбидна етикета која му ја залепија...

Македонија 18.03.20 | 16:08

Фали ме усто, да не те раскинам…

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска имаше пофални зброови за неговиот актуелен наследник Венко Филипче за кого напиша дека одлично се борел со...

Македонија 20.01.20 | 21:22

Латас: Го држат Никола Тодоров со два случаја – затоа формира партија

Улогата на Никола Тодоров, како адвокат, во пржинските случувања беше да го убеди Никола Груевски од специјален јавен обвинител, како што е наведено во Пржинскиот договор,...

Македонија 15.11.19 | 16:03

Борјан Јовановски и Никола Тодоров на кафе

Силниот владин поддржувач, новинарот Борјан Јовановски, и поранешниот министер за здравство и потпретседател на Владата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров фотографирани...