Ознака: Никола Саздовски- Саздо
Црна хроника 09.11.20 | 14:39

ОЈО за уште едно лице поднесе обвинителен акт за убиството на Саздо

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен акт против 21-годишен скопјанец за убиството на Никола Саздовски...

Црна хроника 15.10.20 | 12:59

Одбраната бара наместо за свирепо убиство, на убијците на Саздовски да им се суди само за насилство

Одбраната на обвинетите во случајот „Саздовски” и обвинителот Јован Стефановски од Вишето ЈО – Скопје, денеска во Апелацискиот суд Скопје ги образложија своите жалби...

Црна хроника 21.09.20 | 11:13

МВР со детали за екстрадираниот осомничен за убиството на Саздо

Од Германија во Република Македонија е екстрадиран Ј.Љ. (21) од Скопје, осомничен дека сторил кривично дело „убиство“ односно на 29.06.2018 околу 17.35 часот во Скопје заедно...

Црна хроника 21.09.20 | 10:56

Екстрадиран третиот обвинет за убиството на Никола Саздовски – Саздо

Јетон Јужа, третообвинетиот за убиството на скопјанецот Никола Саздовски- Саздо член на навивачката група „Комити“, е екстрадиран од Германија. Јужа избега во Германија,...