Ознака: никола поповски
Економија 10.12.20 | 10:21

Веле Самак, Игор Ивановски, Никола Поповски се дел од советодавниот тим на Битиќи

Не само поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и екс-министерот за финансии Кирил Миновски туки и други поранешни функционери и многу професори се дел од иницијативата...

Фудбал 06.12.20 | 19:56

Почина битолскиот фудбалски тренер Никола Поповски

Денес во Битола, по кратко боледување, почина Никола Поповски, еден од најистакнатите фудбалски тренери и спортски работници во Пелистер и поранешен член на Едукативниот...

Здравје 22.10.20 | 22:10

Никола Попоски позитивен на корона вирус

Поранешниот министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски е позитивен на коронавирусот. Оваа информација тој ја сподели на социјалната мрежа...

Економија 19.04.20 | 22:11

Поповски: Со исплатата на целите мартовски плати за целата администрација е направена грешка

Намалувањето на буџетските трошоци е мал смета поранешниот министер за финансии, Никола Поповски, кој смета дека процентот сепак ќе се зголемува во мај. – Очекувам...

Македонија 20.12.19 | 13:27

Никола Поповски не верува дека Македонија на пролет ќе добие датум за преговори со ЕУ и воопшто во 2020 година

Професорот и поранешен министер за финансии, Никола Поповски не е оптимист дека државава на пролет ќе добие зелено светло за почеток на преговорите со ЕУ. Во вечерашното...

Македонија 14.11.19 | 09:16

Поповски: Стево, Никола, полека малку, Емануел и Хајко ве лажат!

Поранешниот министер за финансии од владите на СДСМ Никола Поповски ги предупреди државниот врв дека наивно им верува на Франција и Германија кога и по недобивањето...

Економија 20.08.19 | 10:57

Никола Поповски нов главен извршен директор на Македонска банка за поддршка на развојот

Македонска банка за поддршка на развојот АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја информираше јавноста дека Никола Поповски е избран за нов ВД Главен извршен...

Македонија 03.07.19 | 10:10

Поранешниот министер за финансии на СДСМ: „Метлата” беше единствен аргумент за победа на Пендаровски и во тоа потфрлија

Поранешниот министер за финансии на СДСМНикола Поповски во колумна за независен весник, напиша дека најавите на премиерот Заев за реконскрукција биле можеби единствен...

Македонија 20.06.19 | 10:03

Попоски: Бугарија е во адреналински занес

„Бугарија сега е во врвот на својот јужнобалкански адреналински занес. Првпат во  историјата на својата независност, која патем ја доби како резултат на руската воена...

Економија 24.01.19 | 18:54

На 4 отсто раст, едвај ќе растат платите, пораст на пензиите е невозможен

Остри критики за политиката на власта и МТСП за законот за изменување и дополнување на законот за пензиско инвалидско осигурување упати синоќа поранешниот министер...