Ознака: никола младенов
Македонија 05.11.19 | 12:19

Чилиманов: Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС

Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС, коментира новинарот Цветин Чилиманов, набројувајќи дел од најголемите ветувања кои СДСМ ги кажувала...

Македонија 31.10.19 | 23:33

Заев безочно манипулираше со трагедии за власт, ветуваше „вистина“ за Нешкоски, Младенов…

За да дојде на власт, Заев практично организираше кpвави протести, потсети Иво Котевски во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21. 40 пoлициски службеници...

Македонија 14.07.19 | 12:19

Некрофилот на власт разнесен од сопствените „бомби“

Морбидна, нечовечка и нехумана политичка злоупотреба на СДСМ на починати лица. Сакајќи да соберат политички поени, тие си поигруваат со чувствата на оние кои изгубиле...

Македонија 16.03.19 | 17:42

Заев лажно ја претстави смртта на новинарот Никола Младенов како убиство

„Зоран Заев срамно си поигруваше со чувствата на семејството на Никола Младенов, неговите пријатели и познаници и целокупната јавност. Зоран Заев измислуваше различни...

Вести 16.03.19 | 10:06

Ќе се разнесе ли Заев со сопствените „бомби“ – лагите и манипулациите излегуваат на виделина

Има индиции дека некој ја иницирал несреќата на Никола Младенов – тврдеше актуелниот премиер, тогашен лидер на СДСМ, Зоран Заев, додека користеше прислушкувани разговори...

Македонија 16.03.19 | 08:58

Лагите на Заев и вистината за смртта на Никола Младенов

„Вистината“ на Зоран Заев за смртта на новинарот Никола Младенов никако да исплива на површина. Едно од ветувањата на Заев, пред доаѓањето на власт беше откривањето...

Македонија 15.03.19 | 23:13

Младенова: Причина за смртта на Никола е брзината и ништо друго

Шест години од смртта на новинарот Никола Младенов. Роден е на 10 март, а загина на 26 во сообраќајна незгода. Неговата сопруга Билјана Младенова вечерва првпат зборува...