Ознака: никола митревски
Ракомет 15.01.22 | 20:36

Митревски: Поразот е на целата екипа

Голманот Никола Митревски беше најдобриот поединец во македонскиот репрезентативен тим во денешниот пораз од Црна Гора. Но, неговите одбрани беа искористени во нападот. Од...

Ракомет 14.01.22 | 21:12

Голманот Никола Митревски им се приклучи на ракометарите, дочекан со овации

Првиот голман на македонската машка ракометна репрезентација Никола Митревски денеска се приклучи на националниот тим во Дебрецен, каде што е во тек Европското првенство...

Ракомет 13.01.22 | 11:53

Ракометниот голман Никола Митрески е негативен на ковид-19

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски не е позитивен на коронавирус и би можел наскоро да им се приклучи на репрезентативните колеги. Митревски...

Ракомет 23.12.21 | 19:51

Митревски номиниран за најдобар голман во Португалија

Никола Митревски и сезонава покажува дека е во одлична форма и тоа го докажува во дресот на Порто со кој настапува и во Лигата на шампионите. Нашиот чувар на мрежата...

Ракомет 09.05.21 | 10:03

Митревски со пета го погоди судијата во незгодно место, ова е хит на интернет

Никола Митревски на голот на Порто одигра меч кој се прераскажува, бранеше се, особено во моментите кога се кршеше резултатот. Порто го совлада големиот ривал Спортинг...

Ракомет 30.04.21 | 23:49

Митревски: Нема ништо послатко од победа во репрезентативниот дрес

Македонската машка репрезентација против Швајцарија ќе го одигра последниот меч од квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство 2022 година. Голманот...

Ракомет 09.04.21 | 20:33

Никола Митревски повторно во ТОП 5 најдобри одбрани во ЛШ

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски многу често е на топ листата за најдобри одбрани во Лигата на шампионите, така е си заслужи место во најдбрите...

Ракомет 12.03.21 | 23:26

Митревски: После победа над светски шампион не летаме во облаци, бидејќи за два дена ни следи натпревар во Данска

Пред денешниот тренинг  на нашата селекција се обрати голманот и еден од творците на победа над актуелниот светски шампион  Никола Митревски. Се собравме и неколку...

Ракомет 23.11.20 | 21:43

Кога Митревски брани… фантастичен настап на македонскиот репрезентативец

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски уште еднаш покажа дека е вистински лидер на португалски Порто. Благодарение на одличниот настап на Митревски...

Ракомет 16.10.20 | 08:50

Како фудбалски голман: Митревски се фрли во воздух и одбрани

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја имаше најспектакуларната одбрана во вчерашното коло од Лигата на шампионите. Тој во стилот на фудбалски голман...

Ракомет 06.05.20 | 21:12

Алушовски: Го сакам Никола Митревски во Вардар!

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски во подкастот на „Балкан-хендбол“ зборуваше за плановите на клубот за следната сезона и за играчите кои би ги сакал во тимот. Алушовски...

Ракомет 14.01.20 | 14:22

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов...

Ракомет 11.01.20 | 12:11

Сам против Украина: Митревски доби признание и од ЕХФ

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски доби уште едно признание за својата извонредна партија при победата синоќа над Украина со 26-25. За...

Ракомет 10.01.20 | 22:03

Митревски е херојот на Македонија: Победа над Украина со многу мака

Никола Митревски е херојот на македонската репрезентација. Тој и ја донесе првата победа на Европското првенство против Украина. Со изворедните 14 одбрани беше единствената...

Ракомет 17.01.19 | 09:26

И за Митрeвски младите се проблем: Изненадувачи незаинтересирани

Никола Митревски ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал соиграчите не ја искористија шансата и со многу...