Ознака: никола митревски
Ракомет 14.01.20 | 14:22

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов...

Ракомет 11.01.20 | 12:11

Сам против Украина: Митревски доби признание и од ЕХФ

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски доби уште едно признание за својата извонредна партија при победата синоќа над Украина со 26-25. За...

Ракомет 10.01.20 | 22:03

Митревски е херојот на Македонија: Победа над Украина со многу мака

Никола Митревски е херојот на македонската репрезентација. Тој и ја донесе првата победа на Европското првенство против Украина. Со изворедните 14 одбрани беше единствената...

Ракомет 17.01.19 | 09:26

И за Митрeвски младите се проблем: Изненадувачи незаинтересирани

Никола Митревски ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал соиграчите не ја искористија шансата и со многу...