Ознака: Никола карев
Скопје 04.09.21 | 11:09

Средношколка од скопската гимназија „Никола Карев“ позитивна на ковид-19

Средношколка од трета година во средното училиште „Никола Карев” во Скопје е позитивна на ковид-19, пренесува МКД.мк, а веста за порталот ја потврди директорот на...

Скопје 01.09.21 | 14:23

Во средното училиште „Никола Карев“ во Скопје е отворена првата билингвална паралелка на италијански јазик во нашата земја

За првпат во нашата држава од оваа учебна година во средното училиште „Никола Карев“ во Скопје почнува со работа билингвална паралелка на италијански јазик, каде учениците...

Македонија 27.04.20 | 16:03

Дали Бугарија и за ова ќе реагира: Одбележана годишнината од смртта на македонскиот револуционер Никола Карев

По повод 115-годишнината од смртта на првиот претседател на првата Република на Балканот, Никола Карев, денеска беа положени свежи цвеќиња пред неговиот споменик и му...

Скопје 20.12.19 | 12:42

Директорката на „Никола Карев“ им се заканува на учениците

Директорката на средното училиште ,,Никола Карев” им се заканува на учениците да не протестираат. Имаме сознанија, се слушнавме со другите директори, само во Никола...