Ознака: независна пратеничка група
Македонија 04.02.20 | 10:41

Ванковска: Додека државата е неспособна да се справи со осуммина, не очекувајте промени

Ние сме заложници не само на корумпирана и неспособна елита, туку и на најкирумпираните и најнеспособните од нив, вели професорката Билјана Ванковска за веста дека...

Македонија 03.02.20 | 22:13

Мнозинство за Законот за ЈО главна тема: Американската амбасадорка се сретна со „независните“ пратеници

Законот за јавно обвинителство бил тема на разговор на групата независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ со амбасадорката на САД Кејт Мари Брнс, која на својот Твитер профил...

Македонија 22.01.20 | 15:37

Осумтемина што гласаа за променета на името му се заканија со тужба на Милошоски

Осумте пратеници што гласаа за промена на уставното име преку соопштение во јавноста во целост ги отфрлаат, како што велат, лажните наводи изнесени од пратеникот Антонио...