Ознака: незаконски
Македонија 16.09.20 | 13:57

Нов скандал во Министерство за одбрана: Шеќеринска незаконски подели чинови на штотуку примени војници

Беззаконието и партизацијата во Министерството за одбрана продолжува. На 11 Септември Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска им подели договори за вработување...

Македонија 23.01.20 | 19:02

Стаменковска: Фрчат дисциплински за тие што не се блиски до СДСМ, човек беше казнет што не вклучил греалка

Фрчат дисциплински постапки, незаконски распределувања и се подговуваат откази на административци кои не се партиски истомисленици на СДСМ, за да си вдомат свои партиски...

Црна хроника 21.08.19 | 20:30

Двајца кичевчани се заканувале на сведок

Против двајца кичевци е поднесена кривична пријава поради тоа што „незаконски влијаеле врз сведоци“. Како што соопшти МВР, надворешната канцеларија за криминалистички...

Македонија 21.12.18 | 13:20

„Титаник”: СЈО презентира телефонски разговори обезбедени од новинар на незаконски криминален начин

Во Кривичниот суд денеска за случајот „Титаник”, Специјалното јавно обвинителство презентираше телефонски разговори прибавени од новинар, кој на незаконски, криминален...