Ознака: невзат бејта
Македонија 28.03.23 | 18:26

Бејта: Во ДУИ треба еднаш засекогаш да почне да се почитува демократијата

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР, Невзат Бејта, долгогодишен функционер...

Македонија 28.03.23 | 18:19

Бејта за песничкиот опус на Ахмети: Ни еден политичар во Европа не праќа порака со песна

Пеењето не е начин за комуникација и решавање на проблемите во политиката, тврди во интервјуто на Невзат Бејта за Вечер. прес. Секогаш кога ќе испратите некоја порака...

Македонија 28.03.23 | 18:11

Бејта: Не размислуваме за нова партија, ние ја сакаме целосната партија – ДУИ

Во групата незадоволни во ДУИ, сега се тројца пратеници. За да ги исклучат од партија треба да се дебатира во партијата, ако мнозинството членови на централното претседателство...

Македонија 22.02.23 | 07:58

Бејта: Кога дојде Груби, започна поделбата во ДУИ

На партиски собир, првиот човек на огранокот на ДУИ Сарај, Исни Јакупи, кој е и дел од групата незадоволни, рече дека го поканил раководството на ДУИ во Сарај да го изрази...

Македонија 17.01.23 | 22:44

Груби му посака на Бејта добро здравје

Вицепремиерот Артан Груби ги отфрли гласините дека се обидува да го преземе кормилото на ДУИ по заминувањето на Али Ахмети. Груби во изјава за „Лајм“ рече дека нема...

Македонија 17.01.23 | 18:22

Бејта: Груби е тенеќе, не се мери со карати

Поранешниот градоначалник на Гостивар Невзат Бејта во емисија на „Алсат“ искажа навредливи зборови за сопрартиецот Артан Груби но и за соработката што ја имале со...

Македонија 08.11.22 | 18:02

Ако баба лаже, рог не лаже – Албански портали го демантираа Ислам Абази, објавија негова фотографија со Невзат Бејта

Во денешната прва изјава за јавноста наследникот на Вилма Русковска, Ислам Абази новиот шеф на ЈО за организиран криминал изјави дека иако се од исто село нема лични...

Македонија 18.10.22 | 12:16

Бејта: Кажете ми за еден успех на Груби, затоа што јас не знам

Поранешниот потпретседател на ДУИ и дел од групата незадоволни околу Блерим Беџети во интервју за „ТВ Клан“ кажа дека оваа Влада не прави доволно за граѓаните на Македонија. Бејта...

Македонија 18.10.22 | 12:12

ДУИ не ја сака Алијанса во Владата

Поранешниот потпретседател на ДУИ и поранешен градоначалник на Гостивар, кој е дел од групата незадоволни во ДУИ во интервју за ТВ Клан им порача на премиерот Димитар...

Македонија 31.10.21 | 20:32

Тарвари во предност, Гостивар не го сака Бејта

Од 25,18% обработени гласови во Гостивар, актуелниот градоначалник Арбен Таравари е во предност од 1500 гласови пред кандидатот на ДУИ, Невзат Бејта. По сите изгледи ние...

Македонија 12.10.21 | 23:03

Разликата меѓу Таравари и Бејта е како да споредувате Монт Еверест и некој локален, балкански, врв

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дебатниот магазин на ТВ21 откри во што е подобар Арбен Таравари од Невзат Бејта за Гостивар. „Ако ме...

Македонија 27.09.21 | 17:47

ДУИ го претстави кандидатот за градоначалник на Гостивар Невзат Бејта

Отстранување на казината од од центарот на Гостивар, сместување на кучињата скитници во специјални центри, чистење на градот од отпад и загадување со фокус регулирање...

Македонија 07.11.19 | 22:01

Бејта до Meмеди: ДУИ со Али Ахмети испишува историја

Во вечерашната емисија Патот кон на Алсат, функционерот на ДУИ, Невзат Бејта, упати обвинувања до Ремзи Мемеди од Алијансата за Албанците, но за времето кога Владата...

Македонија 28.10.19 | 19:09

Бејта: Добивав закани по живот, случајот го пријавив во полиција

Потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејта потврди дека по телефон добивал закани по животот. То за порталот “Флака“ вели века веста која е објавена по медиумита е вистинита,...

Македонија 07.03.19 | 11:27

Бејта: Со изборот на Стево Пендаровски за претседател и Претседателството ќе дише албански

На состанок со раководството на општинската организација, Форумот на жени, Форумот на млади и претседателите на локалните совети на Демократската унија за интеграција...

Македонија 24.12.18 | 17:45

МЕПСО: Ќерката на Бејта беше најдобар кандидат

Од АД МЕПСО ги потврдиле информациите во јавноста дека ќерката на ексградоначалникот на Гостивар oд ДУИ, Невзат Бејта, Фиторе Бејтa Aкику е вработена во МЕПСО, јавува...

Македонија 24.12.18 | 16:34

За плата од 600 евра, ќерката на Невзат Бејта минатата недела се вработила во МЕПСО

Ќерката на поранешнот градоначалник на Гостивар, Невзат Бејта, е вработена во државната компанија МЕПСО, каде што добива плата од 36.500 денари, потврдиле оттаму за Фокус....