Ознака: неврохирургија
Македонија 24.12.19 | 10:11

Трајковски поради тешката здравствена состојба се лекува на неврохирургија

Поранешниот градоначалнк на општина Гази Баба, Тони Трајковски, кој завчера бил претепан од двајца насилници, денеска исто како и вчера не дојде на судското рочиште...

Здравје 06.09.19 | 15:12

Крвнички претепаниот доктор e на Неврохирургија

Докторот кој крвнички бил претепан од пациент од Мала Речица на Кожното одделение при Клиничката болница во Тетово, бил примен на Клиниката за неврохирургија во Скопје. –...

Здравје 03.05.19 | 19:03

Директорот на неврохирургија се зарази со морбили

И директорот на Клиниката за неврохирургија Владимир Рендевски е меѓу заболените од мали сипаници, кои се лекуваат на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Веќе...

Калеидоскоп 06.12.18 | 09:22

Наместо да легне на операција, докторка со скршено стапало оди да оперира

Докторка од Клиничкиот центар во Белград стана интернет-хериоина благодарение на својата лудост, но пред сè, посветеност кон работата. Даница Груичиќ тргнала да оперира...