Ознака: нестабилно
Сервиси 01.07.22 | 19:28

До крајот на денот нестабилно со пороен дожд во источните делови од земјава

УХМР најавува дека до крајот на денот времето на места, претежно во источните делови, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за краткотрајно...

Сервиси 27.05.22 | 12:10

За викендот нестабилно време со дожд, грмежи и ветер

Под влијание на влажна и нестабилна маса денеска попладне и за време на викендов времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти УХМР. Локално...

Сервиси 18.07.20 | 08:29

Денеска облачно и нестабилно време

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно. На повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме...

Сервиси 19.06.20 | 12:05

УХМР со најава какво време не очекува викендов

УХМР за викендов најавува нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти, утре претпладне ќе преовладува сончево и топло време со умерена...