Ознака: Нешто ќе те питам бабо
Музика 15.04.20 | 20:41

„Нешто ќе те питам бабо“ во сосема поинаква верзија

Браќата Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“ продолжуваат со музика да ја поздравуваат публиката, со порака сите да останеме дома. Овојпат, заедно со композиторот...

Музика 06.01.20 | 20:58

„Некст тајм“ со музичка честитка: Без разлика на верата, да сте здрави, живи, спокојни и среќни

Браќата Мартин и Стефан Филиповски споделија дел од семејната празнична атмосфера и со „Нешто ќе те питам бабо“ ги честитаа Бадник и Божик. Среќни празници, без разлика...

Музика 19.04.19 | 17:59

Добрата нè храни, а лошата критика нè мотивира да се подобриме во следното наше дело

За помалку од еден месец од промоцијата, преработката на македонската песна „Нешто ќе те питам бабо“ од страна на „Некст тајм“ има повеќе од милион прегледи на „Јутјуб“,...

Калеидоскоп 14.04.19 | 16:19

„Нешто ќе те питам бабо“ oдeкнa на стадион во Турција на натпревар од турската Супер Лига

Oткако го раситнаа првиот милион прегледи на “Јутјуб”, “Нешто ќе те питам бабо” на музичкото дуо “Некст тајм”, одекна и на стадион во Турција. Во пресрет на натпреварот...

Музика 02.04.19 | 19:51

Некст тајм: Тодор Александров не е контроверзна личност

Многу помалку критики од пофалби добиле Мартин и Стефан од Некст тајм за преработката на патриотската „Ндешто ќе те питам, бабо“, во која се опева Тодор Александров,...

Естрада 31.03.19 | 13:37

Која е убавата девојка од спотот на Некст Тајм?

Стефан и Мартин Филиповски, братското дуо од македонската група „Некст тајм“ со уште една фантастична преработка ги разбудија најдлабоките чувства и емоции кај Македонците. Спотот...

Македонија 27.03.19 | 19:35

“Манулаќ” во ВМРО-ДПМНЕ пречекан со „Нешто ќе те питам, бабо”

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов кој во јавноста го нарекуваат Манулач поради физичката сличност со истоимениот лик од серијата Зоне Замфирска денеска беше...

Музика 27.03.19 | 17:29

Јутјуб вели дека „Нешто ќе те питам бабо“ е најслушаното видео во Македонија во моментот

Спотот за новата преработка на момците од дуото „Некст Тајм“, „Нешто ќе те питам бабо“ е најгледаното видео во нашата земја во моментов. Така покажуваат и бројките...

Македонија 27.03.19 | 13:46

Тасевски ги омаловажува поддржувачите на Тодор Александров

По статусот за новата песна на „Некст тајм“, актерот Сашо Тасевски на „Фесјбук“ продолжи да се докажува за „Нешто ќе те питам бабо“ и Тодор Александров. Тасевски...

Македонија 26.03.19 | 22:14

Тасевски за преработката на „Некст тајм“: Је*о вас Тодор Александров, да вас ј*бо, сите до еден!

И покрај тоа што реакции за преработката на Нешто ќе те питам бабо на браќата Мартин и Стефан од Некст тајм главно се позитивни, барем оние најгласните, актерот Сашо...