Ознака: неработна недела
Економија 30.11.20 | 13:28

Допрва ќе се одлучува кој нема, а кој ќе работи во недела

Во надлежност на Министерството за економија се секторот за трговија, угостителството, туристичката дејност и занаетчиството. Треба прво да разговараме со бизнис заедницата...

Економија 08.11.20 | 17:28

СДСМ: Работиме на закон во недела сите да не работат, а тие што сакаат да работат, тоа е нивно право

Откако Владата ја прифати иницијативата недела да биде неработен ден за сите граѓаните, во Министерството за труд и социјална политика се работи на законско решение...

Македонија 16.06.20 | 13:53

Неработна недела ќе има исто колку што имаше 500 евра плата

СДСМ и Зоран Заев се наоѓаат во безизлезна ситуација и тоа им е јасно на сите, велат од ВМРО-ДПМНЕ од каде додаваат дека стравот и хаосот се моментално сместени на „Бихаќка“....

Свет 26.03.20 | 13:12

Русија прогласи неработна недела со цел да не се шири коронавирусот

Од понеделник, Русите нема да одат на работа. Рускиот претседател Владимир Путин следната недела ја прогласи за неработна со цел да се спречи ширењето на корона висурот....