Ознака: неплодност
Здравје 14.09.21 | 15:39

Лекот Ивермектин предизвикува неплодност кај 85 проценти од мажите

Една нова студија покажа дека лекот Ивермектин може да има силен ефект врз плодноста кај мажите. Истражувачите од три универзитети во Нигерија проверуваа како ивермектинот,...

Здравје 03.02.20 | 17:50

Мажи внимавајте: Од 5G мрежата може да ви се намалат сперматозоидите и да бидете неплодни

Постои загриженост дека зголеменото ниво на електромагнетно зрачење во Велика Британија со зголемувањето на покриеноста на 5Г мрежата низ целата земја може сериозно...

Калеидоскоп 11.01.20 | 09:20

Oваа брачна двојка се бореше со неплодност, но овој Божик го дочекаа со тројка

Клер и Мет четири години се бореле со неплодност. Испробале на сите можни начини, но овој Божик за нив секогаш ќе биде посебен бидејќи тие добија тројка. Во јануари, добивме...

Калеидоскоп 28.08.19 | 08:38

На Голема Богородица жените треба да го направат ова – помага против болести и неплодност

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица. Од повеќето празници посветени на пресвета Богородица овој е еден од најзначајните. Затоа народот овој...

Свет 13.04.19 | 19:00

Педесетина жени верувале дека добиле дете од анонимен донор, вистината ги шокирала

ДНК тестовите ги потврдиле сомнежите дека холандски доктор од клиника за неплодност ја користел сопствената сперма за да оплодува жени, без нивна согласност. Тој станал...