Ознака: ненад димитријевиќ
Кошарка 26.08.22 | 09:54

Дали ја видовте тројката на Димитријевиќ од половина терен за наша победа?

Македонската кошаркарска репрезентација имаше победнички старт на претквалификациите за Евробаскетот кој е на програмата во 2025 година. Нашиот национален состав издвојува...

Кошарка 23.02.22 | 11:58

Најдобриот македонски кошаркар конечно ќе игра за Македонија

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ посакува добар настап на дуелот со Грузија во Скопје. – Сезонава имам повеќе проблеми со повредите и...

Кошарка 07.01.22 | 09:03

Ненад Димитријевиќ вторпат е позитивен на коронавирусот

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ повторно некое време ќе биде надвор од терените, а причината за тоа е позитивен тест на коронавирусот. Димитријевиќ на последните...

Кошарка 09.08.21 | 12:26

Пандев на 37 години и Лазаров на 41 гинат за репрезентацијата, а кошаркарот Ненад Димитријевиќ на 23 ескивира

Го имате Горан Пандев, кому не му е тешко на 37 години да игра за репрезентацијата, а го имате Кирил Лазаров кој во петтата деценија гине за репрезентацијата. Ненад Димитријевиќ...

Кошарка 22.02.21 | 10:09

Има надеж за ЕП: Димитријевиќ сепак ќе игра против Естонија

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров, кој најави дека поради повреда нема да може да смета на Ненад Димитријевиќ за денешниот...

Кошарка 23.12.19 | 17:14

Одбраната не знаеше каде е топката: Нашиот Димитријевиќ ја збудале Барселона

Македонскиот играч Ненад Димитријевиќ е вистински хит во Шпанија. Причина за тоа неговата маестрална партија во дресот на Хувентуд против Барселона.Ненад направи потег...

Кошарка 28.09.19 | 09:33

Ненад Димитријевиќ постигна седум поени против Реал Мадрид

Македонскиот кошаркар, Ненад Димитријевиќ имаше солидно издание во првиот натпревар од шпанското првенство, во кој неговиот тим Хувентуд загуби од Реал Мадрид со 69-88. На...