Ознака: нелегално
Скопје 16.03.22 | 22:44

Некој со години си наплаќа 50 денари на нелегален паркинг на заштитено државно земјиште

Кој и како дозволува државните земјишта да се узурпираат и на сметка на истите да се профитира, анализира ТВ24, откривајќи дека паркинг простор, кој се наоѓа на самиот...

Црна хроника 04.02.22 | 16:53

Косовци без документи работеле на објект на Водно

Вчера во 12.30 часот, полициски службеници од Одделот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија при Регионалниот центар за гранични работи Север во содејство...

Црна хроника 02.03.19 | 12:19

Шест Кинези сакале нелегално да влезат во Македонија

Вчера во 11,10 часот во реонот на с.Лојане, мото-патрола од полициската станица за ГН-Сопот, при обид за нелегално поминување на државната граница од Србија кон Македонија...

Црна хроника 22.01.19 | 16:51

Драма на Блаце: Во багажникот криел девојка која сакал нелегално да ја внесе во Македонија

Припадници на царинските мобилни тимови спречија обид за нелегален влез во државата на лице без документи за идентификација. На граничниот премин Блаце, за влез во...

Балкан 26.12.18 | 15:13

Ќе се одземаат нелегално издадените бугарски пасоши?

Македонците биле „привилегирани“ при добивање на бугарски пасоши и можно е оние што биле нелегално издадени да се одземат, пренесуваат бугарските медиуми повикувајќи...