Ознака: нексе
Ракомет 08.03.20 | 19:02

„Вардар“ го совлада „Нексе“

Денеска, вардарци одиграа на високо ниво на гостувањето во Хрватска и со поволен резултат ќе го дочекаат вториот натпревар кој е на програмата по една недела. Вардар...

Ракомет 23.09.19 | 12:40

Дибиров: Не смееме да го потцениме Нексе

Ракометарите на Вардар по вчерашниот тежок натпревар во Лигата на шампионите против Порто, веќе утре се среќаваат со Нексе, овојпат во СЕХА лигата. Капитенот на Вардар,...

Ракомет 11.03.19 | 09:40

Парондо по поразот од Нексе: Цар беше несовладлив

Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо по синоќешниот пораз од Нексе во СЕХА лигата, изјави дека тимот одиграл добро и тој е помалку или повеќе среќен од играта...

Ракомет 16.12.18 | 23:03

Металург поразен од Нексе со 26:23

На гостувањето во Нашице, Металург е поразен од екипата на Нексе, со резултат 26:23 (12:10). Иако доживеа нов пораз, Металург остави одличен впечаток и добро му се спротивстави...