Ознака: некогаш и денес
Музика 15.04.21 | 17:53

Не би го препознале: Како изгледа денеска победникот на „Македонски идол“, Иван Раденов

Поминаа точно десет години откако младиот гевгеличанец Иван Раденов триумфираше во првото и единствено издание на „Македонски идол“, реалното музичко шоу чија лиценца...

Филм 07.03.21 | 19:14

Целосен колапс на некогашнатата детска ѕвезда: 10 месеци бил во затвор, а сега го прослави 32-от роденден во психијатриска болница

Момчето што сите го паметиме како малиот Лук Скајвокер од „Војна на ѕвездите – Епизода 1 – Фантомска закана“ од 1999 година, Џејк Лојд, кој некогаш важеше за голема детска...

Естрада 12.01.21 | 19:47

Вака изгледала и како звучела Севе пред 30 години

Северина се појавува на естрадната сцена во поранешна Југославија кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век. Од самиот почеток, нејзините чекори биле многу...

Музика 12.02.20 | 10:22

Како изгледа денеска жената што го освои светот

Жената што го освои светот со учеството на „Британија има талент“, Сузан Бојл, денеска има 58 години и тежи околу 26 милиони евра. И покрај тоа, таа остана да живее во својата...

Естрада 03.03.19 | 18:10

Kако изгледа денес пејачката Искра Трпева

Сигурно повеќето од вас се сеќаваат на пејачката Искра Трпева која пред повеќе од 15 години се повлече од македонската естрада. Нејзин најголем хит во тоа време беше...