Ознака: негативен
Ракомет 30.11.20 | 13:39

Лазаров се враќа на тренинзите, го победи коронавирусот

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров се врати на тренинзите откако доби негативен тест на Ковид-19. Лазаров беше позитивен пред дуелот против Целје во Лигата...

Свет 17.11.20 | 16:13

Џонсон негативен на Ковид-19

Британскиот премиер Борис Џонсон, кој е во самоизолација, тестиран е и е негативен на Ковид-19, изјави денеска неговиот портпарол. Тој додаде дека Џонсон ќе остабе во...

Македонија 27.10.20 | 15:27

Љупчо Николовски негативен на коронавирусот

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски ја информира јавноста дека се...

Фудбал 07.10.20 | 22:25

Стигнаа добри вести од Наполи: Елмас негативен на Ковид-19

Италијанскиот тим Наполи на социјалните мрежи објави дека спровел ново тестирање на Ковид-19 на сите фудбалери, стручниот штаб и младинскиот погон, и сите се негативни. Претходно...

Патувања 14.08.20 | 16:46

За влез во Грција не е потребен негативен ПЦР тест само за камионџиите

За влез во Република Грција од 17 август, не e потребен негативен ПЦР-тест само за возачи на товарни моторни возила, информираат од МВР. МВР вчера соопшти дека од понеделник...

Македонија 01.06.20 | 16:00

Спасовски негативен на коронавирус, останува во домашна изолација

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација...

Свет 31.03.20 | 10:40

Нагативен и третиот тест на канцеларката Меркел

Негативен е и третиот тест за инфекција на коронавирус кај германската канцеларка Ангела Меркел, соопштија денеска од нејзиниот кабинет,а пренесоа светските агенции. Канцеларката...

Здравје 21.03.20 | 12:07

Хоспитализираниот на Инфективно во велешката болница нема коронавирус

Хоспитализираниот од завчера сомнителен случај на Инфективното одделение во велешката Општа болница е негативен и нема корона вирус покажал тестот кој бил извршен...

Здравје 07.03.20 | 19:19

Шоферот на автобусот негативен на коронавирус, патниците пуштени дома

Министерството за здравство информира дека шоферот на автобусот со кој допатуваа двајцата ново-заболени пациенти е негативен на коронавирус. Тој денеска со нова тура...