Ознака: недоверба
Македонија 23.02.21 | 15:09

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција упати апел до сите партии во парламентот да ја зачуваат свеста и да изгласаат недоверба на...

Свет 18.01.21 | 11:42

Во италијанскиот парламент се гласа за доверба на Владата, поради средствата од ЕУ за пандемијата

Италијанските пратеници во Претставничкиот дом денеска ќе гласаат за доверба на Владата на премиерот Џузепе Конте, откако партијата Италија Вива на Матео Ренци излезе...

Македонија 05.01.21 | 12:42

Време е за второто сценарио – Владата ќе падне во Собранието

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, истакнува дека е време за реализирање на второто сценарио, односно Владата предводена од Зоран Заев да падне во...