Ознака: неделен возен ред
Скопје 09.10.20 | 14:36

В понеделник уште помалку автобуси и билетарници

Автобусите од јавниот превоз в понеделник (12 октомври) ќе сообраќаат по неделен, зимски возен ред поради државниот празник 11 Октомври, Ден на народното востание, соопшти...

Сервиси 06.01.20 | 09:03

Денеска и утре ЈСП ќе вози по неделен возен ред

Денеска и утре автобусите ќе сообраќаат по неделен зимски возен ред, а жичарницата на Водно отворена за посетители ќе биде од 10 до 17 часот. Денеска линијата 25 кон Средно...

Скопје 22.10.19 | 13:38

ЈСП утре ќе сообраќа по неделен возен ред

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје” утре ќе сообраќаат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна...

Скопје 11.10.19 | 08:26

Автобусите на ЈСП сообраќаат по неделен возен ред

Поради државниот празник 11 Октомври, денеска автобусите од јавниот превоз сообраќаат по неделен возен ред. Истиот режим ќе важи и в сабота и в недела, информираат од...