Ознака: Небеска тема
Култура 20.11.19 | 11:22

„Небеска тема“, филмот за Влада Дивљан од денеска во МКЦ

Од денеска  (20 ноември) до 22 ноември во МКЦ, кино Фросина, ќе се одржат три филмски проекции на филмот „Небеска тема“, информираат од МКЦ. Станува збор за документарец...

Култура 16.11.19 | 21:46

Филмот за Дивљан „Небеска тема“ по барање на гледачите од среда до петок во МКЦ

По барање на гледачите и обожавателите на Влада Дивљан, документарниот филм „Небеска тема“, посветен на овој познат балкански музичар, три дена (на 20, 21 и 22 ноември)...

Култура 08.11.19 | 10:14

„Небеска тема“, музички документарец за Влада Дивљан вечерва на „Синедејс“

На фестивалот „Синедејс“, вечерва со почеток во 21 часот ќе биде прикажан музичкиот документарец „Небеска тема“ посветен на Влада Дивљан, најпознат како фронтмен...

Култура 07.11.19 | 09:25

Емоцијата која луѓето ја имаат кон Влада Дивљан и неговата музика е чистиот дел од нашите животи

В петок, на 8 ноември (21 часот) во киното „Фросина“ во Младински културен центар (МКЦ) во рамките на 18. Фестивал на европски филм „Синедејс“ премиерно ќе биде прикажан...