Ознака: навивачка група
Македонија 06.05.20 | 10:43

Власта врши притисок Комитите и Војводите да бидат казнети по секоја цена, насоката стигнала од самиот врв?

Високи политички структури на власта вршат притисок завчерашниот случај кога навивачките групи скандираа патриотски слогани при положувањето на цвеќе на гробот на...

Останати спортови 30.11.19 | 22:36

Комити: Заедно со нас на гостувањето доаѓа и екипа од Ултрас Гелзенкирхен, има организиран превоз за УГЕ и дел од нас по цена 200 ден

На утрешниот дуел во Струмица на кој Вардар со победа ќе слави есенска титула, доаѓаат и „Ултрас Гелзенкирхен”. Навивачката група „Комити” уште еднаш ги повикува...

Култура 28.11.19 | 12:26

Ахмети не видел вандализам во МНТ

Првиот човек на ДУИ Али Ахмети смета дека прославата на навивачката група Шверцери во МНТ бил настан за одбележување на годишнина, а не вандализам. Како што истакна...