Ознака: навивачи
Калеидоскоп 21.06.20 | 18:45

Со автоматска пушка пукано е врз навивачите на Ѕвезда

Натпреварот на Маракана помеѓу Црвена ѕвезда и Пролетер од Нови Сад и прославата на 31 шампионска титула за црвено-белите имаше крвава увертра и тоа од, како што пишуваат...

Балкан 15.06.20 | 12:08

Во Словенија дозволени меѓународни спортски натпревари со присуство на навивачи

Влада на Словенија одучи од денеска во земјата да бидат дозволени сите меѓународни спортски натпревари и тоа со присуство на публика, јави дописникот на МИА од Љубана. Портпаролот...

Фудбал 28.03.20 | 12:41

Рома со врвен потег – посебен поздрав за најверните возрасни навивачи

Раководството на италијанскиот фудбалски клуб Рома се обиде да ги разведри своите верни повозрасни приврзаници. Од списокот на навивачи со сезонски карти беа избрани...

Фудбал 09.03.20 | 10:11

Власта сака со Косово да играме без публика, но не поради короната, туку од страв од инциденти

Власта врши притисок натпреварот против Косово на 26 март по секоја цена да се игра без публика, дознава „Република“. Притисокот е насочен кон Фудбалската федерација...

Фудбал 02.03.20 | 16:50

Kога ја видоа полицијата се разбегаа:Жестока тепачка помеѓу навивачите на Партизан и Ѕвезда

Вчерашното вечно дерби помеѓу Црвена Ѕвезда и Партизан имаше и предигра низ улиците на Белград. Популарните Делии и Гробари сакаа да проверат кој е посилен во тупаници...

Останати спортови 23.01.20 | 10:20

Грчки навивачи скандирале против Македонија на „Австралија опен“: Полицијата и обезбедувањето ги исфрлиле од турнирот

Група од околу 20 грчки навивачи заминале на Мелбурн Парк за да го следат мечот на нивната Марија Сакари против јапоската претставничка Нао Хибино, но биле избркани оттаму...

Ракомет 11.01.20 | 08:44

Македонската химна ечеше во „Виенер Штадхале“

Неколку илјади навивачи на Македонија ја бодреа нашата селекција во Виена на ЕУРО 2020 против Украина. Салата во Виена ечеше од гласовите на  македонските навивачи и...

Фудбал 10.01.20 | 19:55

На половина час пред мечот: Во Виена ечи „Македонијо ти си Бисер Балкански“

Весело е во фан зоната во Виена каде што е сместена македонската фаланга. Неколку стотици навивачи вечерва ќе ја бодрат Македонија на дуелот со Виена на Европското првенство. Кај...

Македонија 19.12.19 | 12:21

Со „Северна“ и без извинување за „немањето историја“ навивачите не седнуваат на маса кај Пендаровски

Иницијативата на претседателот Пендаровски да ги помири навачките групи најверојатно ќе заврши без успех. Двете најголеми навивачки групи на етничките Македонци,...

Фудбал 17.11.19 | 19:22

Косовските и англиските навивачи со навреди кон Србите и Србија

Англија денеска гостува во Приштина каде играат за квалификациите за ЕП. Фановите на англиската решрезентација ги наполнија кафулињата и рестораните во приштина каде...

Калеидоскоп 25.10.19 | 16:39

Навивачите на Ливерпул ќе навиваат во Скопје и ќе собираат средства за Јана

Навивачите на европскиот првак Ливерпул од регионот, пред се од поранешна Југославија престојниот викенд (26 и 27.октомври) ќе го имаат својот 9-ти регионален собир. Скопје...

Фудбал 20.10.19 | 11:13

Гореше воз со навивачи во Берлин, има повредени

Три лица се повредени во пожар на еден од вагоните на долгиот воз во Берлин. Ова беше објавено на Твитер од градската противпожарна служба, пренесуваат медиумите. Инцидентот...

Фудбал 16.10.19 | 10:10

Петмина бугарски навивачи уапсени за расистички навреди на англиските фудбалери

Бугарската полиција уапси петмина навивачи кои на квалификацискиот натпревар во Софија пред два дена на расна основа навредуваа англиски репрезентативци. Уапсените...

Фудбал 15.10.19 | 09:35

Стерлинг: Сочувствувам со Бугарија што вакви идиоти ја претставуваат на стадионот

Напаѓачот на Англија, Рахим Стерлинг, по победата над бугарскиот тим (6:0) синоќа во квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020, го коментираше расистичкото однесување на...

Фудбал 01.10.19 | 19:01

„Делиите“ и навивачите на Олимпијакос го окупираа Белград

Вечерашниот дуел од Лигата на шампионите во Белград помеѓу Црвена Звезда и Олимпијакос е одлична можност за заедничко навивање на збратимените навивачи на двата клуба,...

Фудбал 30.09.19 | 23:22

Брутална тепачка меѓу албански навивачи

Жестока тепачка помеѓу домашните и гостинските навивачи се случи на дербито Тирана – Партизани, кога и двете страни се спуштија на теренот и почнаа брутално да се...

Фудбал 28.09.19 | 09:04

Невидени сцени во Холандија: Навивачите го избркаа газдата на клубот

Ретко видена сцена се случила синоќа на стадионот на Рода каде навивачите на клубот од втората холандска лига го исфрлија сопственикот на тимот надвор од стадионот. Незадоволни...

Фудбал 21.08.19 | 22:37

Брутална тепачка на „Делиите“ во Берн: Пукотници и провокации за Косово

Повеќе од илјада навивачи на Црвена ѕвезда денеска од центарот на Берн, Швајцарија, тргнаа кон стадионот каде треба да се одигра плеј-офот од квалификациите за Лигата...

Фудбал 18.08.19 | 12:38

Три навивачи убиени, најмалку 10 повредени на фудбалски стадион

Три лица се убиени, а најмалку десет повредени и потешко повредени по судирите пред националниот стадион Хондурас во Тегусигалпа, јавуваат локалните медиуми. Судирите...

Фудбал 07.08.19 | 23:55

Водачот на озогласените навивачи на Лацио брутално убиен во парк во Рим!

Еден од основачите и водич на историската навивачка група, Иридучибили Лацио, Фабрицио Писители, е убиен денес во парк во Рим. Навивачот кој бил познат како Диаболик,...