Ознака: Наум Стоиковски
Скопје 05.08.21 | 13:34

Ангелов потрошил 200.000 евра за мебел, телефони и луксузи

Според дел од документите кои што ги поседуваме, со потпис на Стојанче Ангелов само годинава се потрошени 200.000 евра со измени на планот за јавни набавки на ЦУК за мебел,...

Скопје 27.06.21 | 13:00

Нов скандал: Во општина Ѓорче Петров две машини за перење алишта чинат 25.000 евра

Почитувани, фатени живи на дело, купуваат две машини за перење за 25.500 евра, цели 10.000 повеќе од пазарната вредност на двете машини. Откако скандалот го објавивме, Александар...

Македонија 19.06.21 | 18:26

Владата не се оградува од пишувањата во бугарскиот печат, Заев и неговата свита залудно се кријат зад паушални соопштенија

Владава како соопштение ја пушти истата информација од вчера како реакција на пресот на ВМРО-ДПМНЕ за пишувањата во Бугарија дека Заев понудил пет предлози за декларација...

Македонија 10.03.21 | 12:43

Стоилковски за кинеските провизии за вакцините: Нечовечност!

Нечовечност, со еден збор го коментира скандалот кој што излезе во италијанскиот весник „Ла Верита“ за набавката на кинески вакцини за Македонија портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ...

Економија 13.01.21 | 22:15

Стоилковски го потсети министерот за локална самоуправа на нереализираните ветувања на коалицијата на СДСМ

На денешното гостување на 24 Анализа во Телевизија 24, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски со низа критики кон работата на министерот на локална самоуправа Горан...