Ознака: Наташа Котлар
Македонија 14.07.22 | 19:11

Наташа Котлар: Францускиот предлог е гилотина за македонскиот народ!

Урсула / Розе Ладсон и падот на Бастилија! Денот кога е освоена злогласната тврдина-затвор Бастилија, 14 јули е прогласен за национален празник на Франција. Тогаш народот...

Македонија 05.07.22 | 10:09

Наташа Котлар до Ковачевски и Мишел: Да ве нема и двајцата!

5 јули 2022 г., Скопје Значи, вака: Овој првиот, воопшто да не ни доаѓа денес во Скопје! Мавни се човеку и остави не’ да живееме! Ne venez pas, laissez-nous vivre! И, за овој вториов...

Македонија 02.07.22 | 21:25

Котлар: Македонија НЕ можете да ја продавате, таа е на народот

Ова овде е улицата Илинденска, а се вика Илинденска заради насловот на Вапцаров. Пишуваше за Илинденска, таму пишува дека вината не е наша, туку на некој друг и тоа некому...

Македонија 22.06.22 | 15:56

Котлар: Нека нè ве залажуваат Макрон, некојси Вархеиј, едикојси Радев, некојси Таче

Нека нè ве залажуваат Макрон, некојси Вархеиј, едикојси Радев, врховистичко-балистичката северна групиривка, некојси Таче и сл. Предлогот за бришење на (се)македонското...

Македонија 11.06.22 | 15:32

Котлар до Шулц: Чуму ни е датумот, па ние (Македонците) и со него и без него, секој ден умираме, исчезнуваме

Среде Скопје Шулц е воодушевен од храброста на македонските политичари, која тие, пред неколку години, силно ја вложиле за надминување на проблемот со Грција. Затоа,...

Македонија 09.02.22 | 18:57

Котлар за Георгиевски: Погледнете го убаво! Наместо ваквите да ги изгониме од куќите со дрво…!

Македонија треба да ја промени својата политика кон Бугарија и да ја ревидира сопствената историја, но да го направи тоа за себе, изјави поранешниот македонски премиер...

Македонија 29.01.22 | 12:25

Де, нема разговори за македонскиот идентитет, де македонскиот идентитет и јазикот не се засегнати, па резолуции и декларации…

Професорката Наташа Котлар јавно се огласи за случувањата околу преговорите со Бугарија во кое е засегнат македонскиот национален идентитет. Обраќањето го пренесуваме...

Скопје 23.11.21 | 16:10

Котлар: И волкот сит и овците на број на паркингот кај Холидеј Ин

За изградбата на комплексот Гранд во Ново Маало пишува кандидатката за градоначалничка на Центар Наташа Котлар. Контраверзниот план, кој не е во согласност со повисокиот...

Скопје 01.11.21 | 18:01

Наташа Котлар се заблагодари за поддршката

Наташа Котлар, кандидатка за градоначалничка во скопската општина Центар се заблагодари за поддршката што ја доби во кампањата. Таа сподели еден твит во кој пишува: Ова...

Скопје 01.11.21 | 12:53

Котлар: 10.160 гласови се одлична база за се поизвесните предвремени парламентарни избори

Почитувани центарци, од целото мое срце Ви благодарам за поддршката која ми ја пруживте двата круга на локалните избори, напиша на својот фејсбук профил Наташа Котлар. Освоените...

Скопје 29.10.21 | 23:54

Котлар со кратка порака – 7

Кандидатката за градоначалник на Општина Центар, Наташа Котлар непосредно пред почетокот на изборниот молк испрати кратка порака – 7. Таа е една од ретките жени кандидатки...

Македонија 29.10.21 | 23:41

Се надевам еден ден ќе зборуваме за времето на жените и женскиот модел на управување, по примерот на Данела и Наташа

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова вечерва упати директна поддршка за двете жени кои влегоа во трка за градоначалничка функција. Таа порача дека е крајно време...

Македонија 29.10.21 | 22:24

Мицкоски: За два дена ќе се комплетира тимот кој ќе го води Скопје, затоа во недела да излеземе масовно и да гласаме за Арсовска, Котлар и Јакимовски

Јас сум убеден дека за два дена од денес ќе се коплетира тимот за Град Скопје на ккој веќе актуелните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ ќе му се придружат и Данела Арсовска,...

Скопје 29.10.21 | 21:26

Котлар: Буџетот на Центар ќе се носи со учество на граѓаните, ќе ги зголемиме и зелените површини

Буџетот на општината секогаш мора да се носи со учество на граѓаните, тоа го налага и Законот за локална самоуправа, бидејќи тоа се пари кои во општината одат во страна...

Скопје 29.10.21 | 19:54

Котлар: Треба конечно да поставиме здрава основа и за генерациите по нас, за Центар со душа

Јас сум идеалист кој верува во промени, кој верува дека процесите мораат и можат да се менуваат на подобро, порача кандидатката за градоначалник на Центар, Наташа Котлар. ...

Македонија 29.10.21 | 14:00

Кога ќе почне бранот на промените, вие тешко можете да го запрете

Граѓаните на општина Центар во недела го бираат својот нов градоначалник. Битката се води меѓу Горан Герасимовски од СДСМ и Наташа Котлар, предложена од ВМРО-ДПМНЕ....

Скопје 29.10.21 | 10:38

Котлар: Нашето живеење не е диктирано од најдобрите практики и јавниот интерес на жителите на Центар, туку од бизнис интересите на поединци

Нашето живеење не е диктирано од најдобрите практики и јавниот интерес на жителите на Центар, туку од бизнис интересите на поединци, вели кандидатката за градоначалничка...

Скопје 28.10.21 | 19:08

Котлар: Нудам проекти со кои младите ќе останат во општина Центар

„Она што го гледам на теренот и честопати го велам има толку насобрано проблеми во оваа општина што и да избереме по десетина градоначалници за секое место во општина...

Скопје 28.10.21 | 13:16

Котлар: Ќе бидеме партнери кон чесниот бизнис и ќе го помагаме насекаде

Ќе бидеме партнери кон чесниот бизнис и ќе го помагаме насекаде и со секакви мерки и средства, вели Наташа Котлар, кандидатка за градоначалничка на скопската општина...

Скопје 28.10.21 | 09:51

Реконструкција на повеќе улици во Центар, најави Котлар

Во Центар планирана ни е реконструкција на улиците: • Коле Неделковски • Титовелешка • Охридска • Вардарска • Козара • Беласица • Козара • 164, 165, 166 во Крњево • 126,...