Ознака: Наташа Димитриевска
Македонија 23.04.21 | 10:34

Димитриевска: Наместо да ја разрешат за случајот кај Млечен, тие ја направија обвинителката Виш ЈО

Наташа Димитриевска од Тетово, чиј сопруг Гоце на 32-години загина во тешката сообраќајкана несреќа кај Млечен, а таа беше тешко повредена и го изгуби и плодот, реагира...

Црна хроника 10.02.21 | 12:50

Без јавноста не знам дали ОЈО ќе поднесеше жалба, вели Наташа Димитриевска задоволна од новата одлука за сообраќајката кај Млечен

Наташа Димитриевска од Тетово, чиј сопруг Гоце загина во сообраќајка во октомври 2018 година во Скопје за која беше изречена условна казна, во изјава за медиумите денеска...

Црна хроника 09.02.21 | 21:52

Две години затвор за виновникот за сообраќајката кај Млечен: Апелација ја измени казната

Наташа Димитриевска, сопругата на тетовецот Гоце Димитриевски, кој пред повеќе од две години загина во сообраќајната несреќа кај „Млечен ресторан“ во Скопје, на Твитер...

Македонија 19.12.20 | 21:13

Правда мора да има, не само за мене и Гоце, туку за сите

Беше многу тешко за мене денеска да застанам на нозе, но благодарение на организаторите на протестот учествував и јас. Ова денеска го кажа Наташа Димитриевска, која...

Црна хроника 14.12.20 | 14:34

Сопругата на починатиот кај „Млечен“ револтирана: Официјално, немаме правна држава

Наташа Димитриевска, сопруга на починатиот во сообраќајката кај „Млечен“ е револтирана од одлуката на Советот за јавни обвинители дека обвинителката во тој случај, Снежана...

Црна хроника 10.09.20 | 19:56

Димитриевска за случајот кај Католичка: Се надевав на правда, но таа затаи како и сите надлежни правосудни органи

Наташа Димитриевска, оштетена во случајот со сообраќајната незгода кај Католичка црква на Алфа телевизија истакна дека затаила правдата и сите надлежни правосудни...

Црна хроника 10.09.20 | 15:49

Димитриеска: Обвинителката ми го доуништи животот, во обвинението не пишува дека го загубив плодот

Тетовчанката Наташа Димитриеска денеска поднесе претставка до Советот на јавните обвинители, за работата на обвинителката Снежана Бундалевска Ѓоргиевска, која го...

Црна хроника 05.09.20 | 16:20

Остана без сопруг и нероденото бебе, а по трагедијата стана жртва на неправда: Потресно сведоштво на Наташа

Наташа Димитриевска е младата жена која во 2018 година остана без својот 32-годишен сопруг и плодот во неа, откако возач поминувајќи преку двојна полна лента го пресекол...