Ознака: настап
Сцена 22.03.23 | 16:13

Зоран Кесиќ премиерно во Скопје со „Приказни и песни“

По двата успешни распродадени настапи на популарниот холивудски актер Никола Ѓуричко, Таксират Фестивал во соработка со „Скопје Комеди“ повторно најавуваат...

Македонија 23.12.22 | 14:10

Кои македонски пејачи ќе настапат за дочекот на Нова година на Плоштадот во Охрид?

Петар Нечовски, Татјана Стефаноска, Ѓоко Танески, Ефто Пупиноски, Миле Кузманоски и Диџеите Багзи и Јана Slayy ќе настапат на Охридскиот плоштад за дочекот на Новата 2023...

Култура 07.06.22 | 09:45

Скопје танцовиот театар гостува на фестивал во Загреб

Скопје танцов театар утре ќе настапи на 39. издание на интернационалниот фестивал “Недела на современ танц” во Загреб. На сцената на „Загребачки плесни центар”...

Музика 25.12.21 | 15:50

Скандал на настап на Девитo: Обожавател му ја тргна маската, реагираше обезбедувањето

Раперот Давид Љубеновиќ познато како Девито неодамна на настап во еден ноќен клуб му била тргната маската од лицето додека бил на бината. Додека Девито ја пеел песната...

Култура 08.07.21 | 09:30

Симон Трпчески одбележа 20 години од првиот настап во Вигморе Хол во Лондон

Симон Трпчески нa својот Фејсбук профил објави фотографии од првиот деби настап во салата Вигморе Хол во Лондон пред 20 години и додаде… Времето брзо поминува, сведочејќи...

Естрада 25.09.20 | 21:36

Снимки од Рада Манојловиќ меѓу најгледаните на сајтовите за возрасни

Српската пејачка Рада Манојловиќ, освен што е една од најпопуларните народњаци во Србија, е ѕвезда и на сајтовите за возрасни. Така, некои снимки од настапите на пејачката...

Калеидоскоп 19.05.20 | 15:28

Гевгелиските стоматолози Александар Петковски и Томе Каркалашев со песна ги поддржаа сите изложени на ризик од вирусот

Стиховите „Чукни во дрво, вистина е, надвор е пролет, живи сме“ е метафорична порака со која сакаме да изразиме поддршка и благодарност до нашите колеги доктори кои...

Скопје 23.12.19 | 14:23

Шилегов го одби предлогот на ВМРО ДПМНЕ за пренамена на средствата за Мерлин во хумани цели

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ во Град Скопје и Коалицијата за Обнова на Македонија на денешната седница на Советот на град Скопје предложи точка на дневен ред за...

Скопје 16.12.19 | 17:10

Кој е мистериозниот спонзор на Шилегов кој ќе плати 100.000 евра за Мерлин?

Деновиве јавноста е разбранувана од информациите кои ги објавија медиумите од соседството за висината на хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната забава....

Култура 08.11.19 | 11:52

„Поетска станица“ во субкултурниот центар ShortBus

Во субкултурниот центар ShortBus, вечерва со почеток во 21:00 часот ќе се одржи настан насловен како Поетска станица, на кој ќе настапат поети и музичари кои немале шанса да...

Култура 01.11.19 | 11:16

Биле презафатени за да го најават гостувањето на „Танец“ во Тетово, најпознатиот ансамбл настапи пред празна сала

Жителите на Тетово останаа неинформирни дека во градот вчера гостуваше најпознатиот национален ансамбл за народни игри и песни на Македонија „Танец”. Локалните...

Сцена 24.03.19 | 19:19

По несреќата му порасна цената, еве колку чини сега настап на Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ успешно заздравува од сообраќајната несреќа која се случи на 23 октомври во близина на неговиот роден крај. Пејачот сепак ги прекршил советите на лекарите...

Култура 24.12.18 | 09:34

Женскиот младински хор и маестро Сашо Татарчевски со несекојдневна предновогодишна честитка за битолчани

Во рамки на хуманитарната акција „Твоето малку е некому многу“, Женскиот младински хор при МКЦ – Скопје под раководство на Сашо Татарчевски одржа концерт насловен...

Естрада 22.12.18 | 13:38

Слаѓа изненадена од струмичани: Знае ли некој да ми го објасни овој мозок?

Српската пејачка Слаѓа Алегро на „Инстаграм“ го сподели своето искуство од еден струмички ноќен клуб, каде што настапуваше вчеравечер. Знае ли некој да ми го објасни...