Ознака: насилник
Црна хроника 11.09.22 | 09:25

За врат извадил 15-годишник од кафуле па го претепал во подземна гаража, а потоа во училешен двор нападнал уште две деца

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 20-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил продолжено...

Црна хроника 10.09.22 | 14:27

Истепал малолетник пред кафуле, па уште двајца пред средно училиште во Кисела Вода, уапсено 21-годишно момче во Аеродром

Полициски службеници од Полициската станица Аеродром, синоќа во 20:00 часот на бул.„Србија“ го лишиле од слобода М.Л.(21) од Скопје. Како што информираат од МВР, М.Л. претходно...

Црна хроника 27.08.22 | 14:20

Без лична карта сакал да подигне дебитна картичка од банка, кога одбиле почнал да навредува и да крши

На 26.08.2022 во 15.30 часот од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода К.И.(28) од Скопје, поради кривично дело насилство. Според...

Црна хроника 24.08.22 | 15:00

Обвивение против монструм: Со месеци ја малтретирал и тепал девојката, ѝ забранувал да излезе од дома

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило продолжени кривични дела „противправно лишување...

Црна хроника 24.08.22 | 14:00

Требаше да истепа три жени за конечно да биде уапсен насилник од Скопје

Приведен е скопјанецот М.Т.(41) поради физички напади и загрозување на сигурноста на три жени. МВР информира дека вчера, во 17.25 часот на подрачјето на Центар, полициски...

Црна хроника 01.08.22 | 16:48

Насилник од Шуто Оризари доби кривична, ја нападнал невенчаната сопруга

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Р.(27) од скопско Шуто Оризари поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Тој,...

Црна хроника 12.05.22 | 20:44

Дете и жена сведоци на насилство: Преживеале драма во Центар, насилникот доби притвор

Денеска (12.05.2022) од страна на инспектори од Одделението за насилен криминал при СВР Скопје од слобода е лишен Б.Н.(39), поради постоење основи на сомнение за кривично дело...

Црна хроника 02.03.22 | 15:53

ОЈО Велес ја отфрли кривичната против насилникот кој ја тепаше, давеше и силуваше Моника

Девојката од Велес која на 2 август 2020 година била натепана, давена, силувана и повторно натепана со клоци и боксови од поранешното момче, нејзин сограѓанин, е во шок...

Црна хроника 16.10.21 | 13:32

Сопругата ja нападнал со шлаканици, на ќерката кренал нож: Обвинителството бара притвор за насилникот од Гостивар

Основното јавно обвинителство – Гостивар поведе постапка против 43-годишен гостиварец, за кој постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „телесна повреда“...

Балкан 26.06.21 | 13:58

Насилникот од Ада ја призна вината: Прво се бранел со молчење, а потоа потврдил дека тепал

Никола В.(24), градежен работник, насилникот кој пред неколку дена злоставуваше жена на Ада Циганлија, приведен е утринава на сослушување во Второто основно јавно обвинителство...

Балкан 25.06.21 | 17:48

Откриен идентитетот на насилникот од Ада Циганлија: Ова не му е прв пат да е насилен кон истата девојка

Насилникот кој физички ја злоставуваше жената на Ада Циганлија е Никола В. Никола до сега не бил осудуван, а одредено му е задржување до 48 часа по налог на основното јавно...

Балкан 25.06.21 | 16:38

Уапсен човекот кој тепаше девојка на Ада: Полицијата молскавично реагираше

Со брза и ефикасна акција на припадниците на српското Министерство за внатрешни работи, уапсен е Н.В.(1987), осомничен дека во Белград на Ада Циганлија нападна жена. Снимка...

Скопје 08.05.21 | 10:08

Да ги најдеме кучето Уна и пијаната џукела во бе-ем-ве, која тепа жени на улица

Скопјанка си го бара кучето, Уна, изгубено во близина на словенечката амбасада. Таа сведочи за непријатна случка од доцна синоќа, непосредно пред почеток на полицискиот...

Македонија 22.01.20 | 11:05

Курто Дудуш со навреди за натепаниот: Демо за мене не е маж туку жена

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш на Фејсбук објави видео во кое го навредува Демо Исмаил, кој го тужеше поради физички напад во хотелот Александар Палас. Откако...

Македонија 17.01.20 | 19:35

За удрени шамари опомена, за неудрени затворска казна

Удрените шамари помалку болат од неудрените, оценува македонското правосудство. Циниците ќе речат дека не е до шамарите туку до партијата. И веројатно нема да погрешат. Денешната...

Македонија 17.01.20 | 13:10

Кога членската на СДСМ ти е втора лична карта во судските спорови: Курто куртули само со опомена, може да продолжи да тепа

Функционерот на СДСМ, кој на минатите избори објаснуваше зошто е многу важно да се поседува членска книшка од СДСМ, и на овие слободно ќе агитира за својата партија....

Црна хроника 10.12.19 | 16:11

Притворен насилник од Гевгелија

Основното јавно обвинителство – Гевгелија поведе постапка против едно лице за сторени три кривични дела и тоа „насилство“ од член 386 став 3 во врска со став 1, „телесна...